Czy wypożyczanie samochodów się opłaca?

W dzisiejszych czasach nie ma chyba żadnej osoby, która chociaż raz nie jechała samochodem. Wszyscy więc wiemy jaka wiąże się z tym swoboda. Nie ważne czy jesteśmy kierowcą czy pasażerem, każdy z nas miał do czynienia z autem. Kiedy więc opłaca się skorzystać z wynajmu samochodów Warszawa?

Z reguły osoby korzystają z usług wypożyczalni samochodów, kiedy nie posiadają swojego własnego auta, a mają oni nagłą potrzebę szybkiego transportu. Taksówki są obecnie bardzo drogie, a komunikacja miejska jest zawodna i zatłoczona. Z pomocą więc przychodzi nam wypożyczalnia samochodów. Dzięki niej możemy bez problemu wypożyczyć auto na kilka godzin czy nawet na parę dni.

Wiele osób również korzysta z takich usług podczas ich pobytu na wakacjach. Często nasze samochody mogą nie wytrzymać długich podróży, więc wybieramy się do innego miasta czy nawet państwa samolotem lub pociągiem. Jednak co zrobić, kiedy chcemy być mobilni na miejscu docelowym? Tutaj również świetną propozycją jest wynajem samochodu. Dzięki temu nie musimy się smażyć na plaży przez cały okres naszego urlopu, tylko możemy odwiedzić nowe miejsca czy udać się do nowej, ciekawej restauracji.

W tej chwili możesz wypożyczyć sobie samochód, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Wypożyczalnie posiadają szeroki wybór aut, więc nie będzie problemu z jego wyborem. Nawet jeśli chcesz sporo zaoszczędzić możesz wybrać samochód bez dodatkowego wyposażenia, który jednak będzie mniej komfortowy, ale zdecydowanie spełni swoje zadanie. Tak więc nie ma żadnego problemu z wynajęciem auta osobowego z standardowym wyposażeniem, busa, vana czy auta ekskluzywnego.

Koszty wynajmu

Jeżeli chodzi o całkowite koszty wynajmu auta, to tutaj już bywa różne. Zależy to głównie od tego, jakie auto wybierzemy oraz na jak długo będziemy wypożyczać samochód. Dużą rolę grają również dodatkowe opłaty, które często są nam wciskane, a nawet o tym nie wiemy. Na co więc warto zwracać uwagę?

Sprawdź czy w warunkach najmu masz uwzględniony limit kilometrów. Raczej nie powinieneś go przekroczyć (chyba, że wypożyczasz samochód na długą trasę), ale jednak z każdym przekroczonym kilometrem będziesz musiał zapłacić więcej.

Warto również zwrócić uwagę na paliwo w samochodzie. Większość wypożyczalni daje samochód z pełnym bakiem. Oznacza to, że musimy zwrócić auto również w takim stanie. Dlatego najlepiej jest znaleźć najbliższą stację benzynową koło parkingu, na którym oddajemy samochód. W ten sposób unikniemy dodatkowych opłat.

Jeżeli mamy w planach wyjazd zagranicę, warto poinformować o tym wypożyczalnie. Powinna nam ona wtedy wydać certyfikat, który będzie upoważniał do przekroczenia granicy takim samochodem. Często wiąże się to jednak z dodatkową opłatą.

Ostatnim ważnym elementem jest dodatkowe wyposażenie takie jak GPS, foteliki dla dzieci czy boxy dachowe oraz inne dodatkowe bagażniki. Jeżeli nie potrzebujemy takich rzeczy, warto poinformować o tym firmę, żeby nie tracić niepotrzebnie pieniędzy.

Jeżeli chcemy dodatkowo wyposażyć się w ubezpieczenie, warto zrobić to w firmie ubezpieczeniowej. Pamiętajmy, że wypożyczalnie nie mają jednak dużo wspólnego z takimi firmami. Dlatego warto mieć pewność, że otrzymasz samochód zastępczy bezgotówkowo.

Kaucja

Bardzo ważną kwestią do wspomnienia jest kaucja. Jest ona pobierana w formie zablokowania środków pieniężnych na naszej karcie płatniczej. Można ona wynosić nawet kilka tysięcy złotych, dlatego jeśli wyjeżdżasz na wakacje zagranicę, warto mieć to na uwadze. Często zdarza się, że niektórzy ludzie o tym nie pamiętają i potem mają mały problem na wakacjach, ponieważ nie uwzględnili blokady pewnej kwoty.