Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

 Czym cechują się usługi HDS

Niektórzy widząc frazę “transport HDS” zastanawiają się, co w ogóle oznacza ten skrót. Jest to Hydrauliczny Dźwig Samochodowy. Mówiąc więc o transporcie HDS mamy na myśli samochód ciężarowy, który posiada zamontowany specjalny żuraw przeładunkowy. Jest to urządzenie, które służy do załadunku i rozładunku. Jest ono przytwierdzone do samochodu ciężarowego.

Najważniejszą robotę w HDS wykonuje obrotowe ramię dźwigu. Dzięki niemu możemy przenosić różne ciężkie elementy. Sam dźwig jest napędzany pompą hydrauliczną. Jest ona zasilana przy pomocy silnika spalinowego pojazdu. Do niego przytwierdzony jest dźwig. Standardowa wersja HDS potrafi udźwignąć elementy ważące od 2,5 do 16 ton. Ramie zazwyczaj wysuwa się do 12 metrów. Samochody wyposażone w tą technologię posiadają również specjalne wysuwane podpory boczne, dzięki którym jeszcze bardziej zwiększa się stabilność całej konstrukcji.

Uprawnienia

Oczywiście do obsługi takiej maszyny potrzebujemy specjalne uprawnienia. Należy również pamiętać o zdaniu odpowiedniego egzaminu. Osoba, która będzie obsługiwać taki pojazd musi być pełnoletnia, posiadać uprawnienia do prowadzenia pojazdów kategorii C oraz oświadczenie od lekarza o stanie zdrowia, które umożliwia wykonywanie takiej roboty.

Gdzie przydaje się transport HDS?

Pojazdy, które posiadają taki dźwig są bardzo wszechstronnymi środkami transportu ciężarowego. Najczęściej wykorzystywane są w szeroko rozumianym przemyśle oraz budownictwie. Dzięki nim można załadować i rozładować różnego rodzaju palety, kleje, cegły, pręty stalowe, więźbę dachową czy płyty betonowe.

Bardzo często pojazdy HDS wykorzystują również samorządy. Takie samochody są wręcz idealne do wywozu śmieci lub do wykorzystywania przez straż pożarną. Bez problemu można opróżnić duży śmietnik lub podnieść z drogi zawalone drzewo. Dlatego więc często korzysta się z takich dźwigów HDS w pojazdach służących jako pomoc drogowa.

Przykładów, gdzie można wykorzystać technologię HDS jest całkiem sporo. Z pewnością można ją wykorzystywać na wielu innych polach. Jedno jest pewne, na pewno takie urządzenia będą się jeszcze długo przydawały do transportu. Więcej o usługach HDS możesz przeczytać na https://powersolutions.com.pl/uslugi-hds/

Wiele osób korzysta również z kompleksowego transportu HDS. Tutaj przedsiębiorstwa dopasowują swoje urządzenia do potrzeb i wymagań klientów. Dzięki temu bez problemu możemy uzyskać dźwig, który będzie z łatwością pracował na placu budowy. Takie firmy rozpoczynają swoje zlecenie od planowania pracy, dostosowania urządzeń oraz załadunku czy rozładunku towarów/materiałów. Dodatkowo montowane do żurawi przedłużenia ramion pozwalają na transport materiałów na jeszcze dalsze dystanse. Dźwigi mogą być również sterowane dzięki drodze radiowej, dzięki czemu obsługa tego urządzenia jest jeszcze bardziej komfortowa.

Warto pamiętać również o tym, że korzystając z usług transportu HDS minimalizujemy koszty. Przedsiębiorstwa oferujące takie usługi nie muszą zatrudniać wielu osób do transportu materiałów. Wystarczy jedna osoba oraz samochód ciężarowy z dźwigiem, aby przenieść dany przedmiot w inne miejsce. Jest to bardzo wygodne zarówno dla klienta, jak i przedsiębiorcy.

Podsumowując

Transport HDS pozwala nam na przeniesienie wielu materiałów bez zatrudniania wielu osób. Maszyna ta jest wręcz idealnie dostosowana do udźwignięcia nawet większych materiałów. Korzystając z kompleksowych usług możemy dostosować samochód ciężarowy razem z żurawiem do swoich własnych potrzeb.