Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Jak szybko sprzedać auto?

Podjąłeś decyzję o zmianie pojazdu. Pojawia się pytanie – w jaki sposób zdobyć gotówkę na nowy, upragniony model? Najlepszym rozwiązaniem jest jej zastrzyk w postaci wpłaty za stary model. Jednak z pozoru łatwa sprzedaż poprzez popularne portale internetowe jest czasochłonnym zadaniem, które może nie przynieść pożądanego rezultatu. Powodów nieudanej transakcji może być kilka: brak zainteresowania ze strony nabywców, zły stan techniczny samochodu lub klienci próbujący namówić Cię do zbyt niskiej ceny, która nie jest zadowalająca – nie pozwól na to, chcesz przecież zarobić jak najwięcej. 

Możesz uniknąć wielu niedogodności, decydując się na skorzystanie z usług profesjonalnego skupu samochodów używanych. Pamiętaj, że jedynie legalnie działająca firma jest w stanie zapewnić Ci 100% bezpieczeństwa. Podczas jej wyboru upewnij się, że posiada ugruntowaną pozycję na rynku i nie pobiera dodatkowych opłat. Zwróć uwagę na skupy oferujące darmową wycenę i dojazd do klienta wraz z transportem zakupionego auta na lawecie. Jeśli szukasz skupu w województwie świętokrzyskim - polecamy skup samochodów w Kielcach.

Skup samochodów wybrany. Co zrobić w następnej kolejności? 

Po wyborze odpowiadającej Ci firmy skontaktuj się z jej przedstawicielem w celu przekazania szczegółów dotyczących samochodu oraz ustalenia dokładnej daty jego przyjazdu. Zostaniesz zapytany o kondycję auta i jego dane techniczne. Na ich postawie rzeczoznawca wstępnie wyceni pojazd, a podaną cenę potwierdzi już podczas spotkania na żywo we wskazanym przez Ciebie miejscu. 

Przed spotkaniem z pracownikiem skupu nie musisz martwić się o doprowadzanie pojazdu do porządku. Interesować go będzie głównie kondycja i sprawność, nie wygląd. Podczas wielu wizyt natrafił już z pewnością na pojazdy w naprawdę złym stanie, toteż ciężko będzie go zaskoczyć. 

Podpisz umowę i odbierz gotówkę

Jeżeli odpowiada Ci cena zaproponowana przez rzeczoznawcę można przejść do kwestii formalnych. Otrzymasz umowę kupna-sprzedaży, której zapisy powinny zostać objaśnione. Pamiętaj, by nie podpisywać się na dokumencie, który jest dla Ciebie niejasny lub budzi wiele zastrzeżeń. 

Ostatni krok to oczekiwanie na wpłatę za sprzedaż samochodu. Jeśli bardziej odpowiada Ci gotówka, możesz poprosić o nią i należność zostanie przekazana w ten sposób.