Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Kontrola drogowa osobowego peugeota, zakończyła jazdę pijanego kierowcy i jego pasażerki. Policjanci ustalili, że 46-letnia kobieta, która podróżowała autem, była poszukiwana przez tarnobrzeski sąd w celu odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna, który ją podwoził był pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,20 promile alkoholu w jego organizmie. Oboje samochód opuścili w asyście policjantów.

W środę przed godz.15, policjanci pełniący służbę na terenie Skopania, w gminie Baranów Sandomierski, zatrzymali do kontroli osobowego osobowego peugeota. Pojazd poruszał się ulicą Jana Pawła, a tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze nie mylili się.

Mężczyzna kierujący samochodem miał bełkotliwą mowę i czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 36-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 1,20 promila alkoholu. Okazało się, że nie jest on jedyną osobą, która opuściła kontrolowany pojazd w asyście policjantów.

Pasażerka podróżująca peugeotem, też miała „kłopoty”. Podczas sprawdzania jej danych w policyjnych systemach, okazało się, że jest poszukiwana przez tarnobrzeski sąd. Kobieta ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.

46-latka trafiła najpierw do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego

Nieodpowiedzialny kierowca, za popełnione przestępstwo będzie odpowiadać przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.