Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Postawą godną naśladowania wykazał się 25-letni mieszkaniec Rzeszowa, który ujął nietrzeźwego kierowcę, a następnie powiadomił Policję. Kierujący samochodem osobowym oplem miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godz. 13 dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który został ujęty przez 25-letniego mieszkańca Rzeszowa w miejscowości Zalesie. Po dotarciu na miejsce funkcjonariuszy, zgłaszający poinformował, że jechał za kierującym oplem, który poruszał się całą szerokością jezdni i co chwilę zjeżdżał na pobocze. W momencie, kiedy opel zatrzymał się mężczyzna podbiegł do kierującego, zabrał mu ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-letni mieszkaniec gminy Zarzecze miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.