Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej zostali najlepszą drużyną w finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Finał turnieju dla szkół podstawowych odbył się w dniach 1-2 czerwca 2022 r. w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). O tytuł mistrzów Polski walczyło 16 drużyn reprezentujących szkoły z całego kraju.

W tym roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, w Nidzicy odbył się 43. finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Podczas zawodów uczniowie brali udział w kilku konkurencjach. Wiedzę teoretyczną zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego, a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Ważną konkurencją było także zadanie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Sędzią głównym w zawodach był kom. Janusz Kozłowski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Uroczyste zakończenie turnieju dla Grupy II odbyło się w pięknej oprawie nidzickiego zamku. Wśród zgromadzonych gości, którzy postanowili docenić umiejętności młodych uczestników ruchu drogowego znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych oraz  głównych organizatorów tego przedsięwzięcia, między innymi Ministerstwa Edukacji i Nauki, Policji, Polskiego Związku Motorowego, jak też sponsorzy.

W klasyfikacji drużynowej wystartowało 16 drużyn reprezentujących szkoły z całej Polski. Na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnej z naszego województwa. 

Więcej informacji o finale turnieju na stronie Komendy Głównej Policji