O 56 km/h dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym przekroczył 69-letni kierowca toyoty. Mężczyzna stracił prawo jazdy. W czwartek dębiccy policjanci, za nadmierną prędkość zatrzymali prawo jazdy jeszcze jednemu kierowcy. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj policjanci dębickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy za nadmierną prędkość dwóm kierowcom.

  • Pierwszym z nich był 69-letni mieszkaniec Podleszan, który w Pustkowie około godz. 8.30, kierując toyotą, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 56 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi.
  • Godzinę wcześniej policjanci zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu mieszkańcowi Dąbrówki Osuchowskiej. Mężczyzna jechał renaultem z prędkością 103 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące, otrzymał też mandat w wysokości 1500 zł oraz 13 punktów karnych.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu. Przypominamy, że nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków drogowych. Osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.