Policja Rzeszów: Seniorze: Bądź widoczny - Bądź Bezpieczny
Słaba widoczność, spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także wcześnie zapadający zmrok powodują, że piesi i rowerzyści na drodze są mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, w tym seniorów, policjanci ruchu drogowego rozdawali elementy odblaskowe oraz latarki w ramach działań profilaktycznych Seniorze: Bądź widoczny - Bądź bezpieczny”.
Podczas działań, Seniorze: Bądź widoczny - Bądź bezpieczny” , które zostały przeprowadzone od 1 - 5 listopada br.,**** strzyżowscy**** funkcjonariusze ruchu drogowego, zwracali uwagę na zachowania pieszych na drodze, a w szczególności seniorów, rozdając im odblaski i latarki. Policjanci zachęcali wszystkich do ich stosowania. Uświadamiali także niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej oraz w terenie niezabudowanym.
Element odblaskowy sprawia, że kierowca nadjeżdżającego pojazdu w porę nas zauważy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny już z odległości 120 - 150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów. Niestety często to zbyt mało, żeby kierowca mógł prawidłowo zareagować i bezpiecznie zahamować.
Przypominamy, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy, zobowiązani są do zachowania ostrożności i uwagi na drodze. Tylko właściwa relacja kierujący - pieszy i wzajemna dbałość o drugiego uczestnika ruchu drogowego jest podstawą bezpieczeństwa na drodze.
Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie składa podziękowania wszystkim gminom z terenu powiatu strzyżowskiego za wsparcie finansowe na zakup elementów odblaskowych i latarek.
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/122039,quotSeniorze-Badz-widoczny-Badz-Bezpiecznyquot.html
Autor: krystian