Policja zatrzymała 27 pijanych kierowców na Podkarpaciu w ramach akcji
Wzmożone kontrole na drogach Podkarpacia przyniosły zatrważające wyniki. W ramach akcji "Trzeźwy poranek" policjanci zatrzymali aż 27 kierowców, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu.

Wzmożone kontrole drogowe na Podkarpaciu

W ramach dzisiejszych działań "Trzeźwy poranek" podkarpaccy policjanci przeprowadzili intensywne kontrole drogowe. Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowanie z ruchu kierowców, którzy stwarzają zagrożenie przez prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wyposażeni w nowoczesne, przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, od samego rana kontrolowali kierowców. W ciągu kilku godzin udało się skontrolować ponad 8 tysięcy osób.

Zatrważające wyniki kontroli "Trzeźwy poranek"

Podczas akcji skontrolowano dokładnie 8054 kierowców. Niestety, wyniki kontroli okazały się alarmujące. Aż 27 kierujących było pod wpływem alkoholu. Dla 14 z nich badanie wykazało stężenie alkoholu we krwi przekraczające 0,5 promila, co oznacza, że będą musieli ponieść odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 13 kierowców odpowie za wykroczenie.

Bezpieczeństwo na drodze to wspólna odpowiedzialność

Bezpieczeństwo na drogach to kwestia, która dotyczy nas wszystkich. Każdy kierowca powinien pamiętać, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu nie tylko zagraża jego własnemu życiu, ale również życiu innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może opóźniać reakcję i osłabiać koncentrację, co w konsekwencji prowadzi do tragicznych wypadków.

Policja apeluje do mieszkańców, aby zawsze upewniali się, że są trzeźwi przed wsiadaniem za kierownicę. Akcje takie jak "Trzeźwy poranek" mają na celu przypomnienie o odpowiedzialności, jaka spoczywa na każdym kierowcy. Tylko w ten sposób można minimalizować ryzyko i uczynić nasze drogi bezpieczniejszymi.


Na podstawie: Policja Rzeszów