Rodzina Ulmów patronami Podkarpacia od 7 lipca 2024 roku
Województwo podkarpackie zyskało nowych patronów. Błogosławiona Rodzina Ulmów od 7 lipca 2024 roku oficjalnie patronuje regionowi. Uroczystości związane z tym wydarzeniem miały miejsce w Muzeum – Zamku w Łańcucie oraz w kościele parafialnym pw. św. Doroty.

Uroczysta sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego

7 lipca 2024 roku odbyła się wyjątkowa sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego, która miała miejsce w Muzeum – Zamku w Łańcucie. O godzinie 11:00 zainaugurowano sesję, na której obecny był wicestarosta rzeszowski, Jerzy Bednarz. Wydarzenie to było częścią obchodów pierwszego liturgicznego wspomnienia błogosławionych Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z dziećmi.

Znaczenie tej uroczystości podkreśla fakt, że nadanie patronatu Rodzinie Ulmów zostało również potwierdzone przez watykańską Dykasterię Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. To ważne wydarzenie dla mieszkańców województwa podkarpackiego, którzy od teraz mogą czuć się jeszcze bardziej związani z tymi niezwykłymi postaciami.

Msza święta z relikwiami Błogosławionej Rodziny

Jednym z kluczowych elementów obchodów była Msza Święta, której przewodniczył arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski. Odprawiono ją w kościele parafialnym pw. św. Doroty. To tutaj złożone zostały relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów, co dodatkowo podkreśliło sakralny charakter tego wydarzenia.

Msza Święta była wyjątkowym momentem, który zgromadził licznych wiernych, pragnących oddać hołd Rodzinie Ulmów. Relikwie, symbolizujące ich męczeństwo i poświęcenie, stały się dla wielu wiernych źródłem duchowego wsparcia i inspiracji.

Koncert w hołdzie Błogosławionej Rodziny

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbył się koncert dedykowany Błogosławionej Rodzinie Ulmów. Występ artystyczny był hołdem złożonym ich pamięci oraz podkreśleniem ich wkładu w historię regionu. Koncert ten przyciągnął mieszkańców i gości, którzy mogli wspólnie celebrować to ważne wydarzenie.

Całość uroczystości była nie tylko okazją do uhonorowania Rodziny Ulmów, ale również momentem refleksji nad wartościami, które reprezentowali. Ich odwaga, poświęcenie i wiara pozostają inspiracją dla współczesnych mieszkańców województwa podkarpackiego.


Opierając się na: Powiat Rzeszów