Rzeszów w obiektywie: spotkanie z Jakubem Pawłowskim w WiMBP

Rzeszów zaprasza na niezwykłą podróż w czasie! Już 13 marca mieszkańcy będą mieli okazję przenieść się do przeszłości miasta podczas spotkania z Jakubem Pawłowskim, znanym historykiem i regionalistą.
- Spotkanie z Jakubem Pawłowskim w Rzeszowie
- Jakub Pawłowski - pasjonat historii Rzeszowa
Spotkanie z Jakubem Pawłowskim w Rzeszowie
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie serdecznie zaprasza wszystkich miłośników historii na wyjątkowe wydarzenie. Już 13 marca 2025 roku o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Jakubem Pawłowskim, który zabierze uczestników w fascynującą podróż po rzeszowskich widokach sprzed lat. Wydarzenie odbędzie się w budynku biblioteki przy ul. Sokoła 13, a co najważniejsze wstęp jest wolny!
Jakub Pawłowski - pasjonat historii Rzeszowa
Jakub Pawłowski to postać znana w rzeszowskim środowisku kulturalnym. Jako historyk i regionalista, angażuje się w popularyzację wiedzy o Rzeszowie poprzez różnorodne inicjatywy. Jego doświadczenie obejmuje pracę w Muzeum Regionalnym w Sołonce oraz Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, gdzie współtworzył wystawy i programy edukacyjne. Obecnie związany jest z Estradą Rzeszowską oraz Rzeszowskimi Piwnicami, gdzie organizuje miejskie spacery i inne wydarzenia kulturalne.
Podczas spotkania uczestnicy będą mieli szansę zobaczyć unikalne materiały ze zbiorów WiMBP oraz Podkarpackiej Biblioteki Cyfrowej, które przybliżą im historię Rzeszowa i jego zmieniające się oblicze na przestrzeni lat. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o lokalnych tradycjach i odkryć nieznane dotąd zakątki miasta.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Przyjdźcie na spotkanie z Jakubem Pawłowskim i poznajcie historię Rzeszowa z zupełnie innej perspektywy!
Według informacji z: Biblioteka Rzeszów
Ostatnie Artykuły

Drift na Lwowskiej skończył się mandatem i zatrzymanym dowodem

Policjanci z Podkarpacia zgarnęli podium na morderczej trasie w Dubiecku

Uciekał przed patrolem w Jaśle - zakończył jazdę policyjną blokadą

Orfeusz wraca do Rzeszowa - monodram, po którym zostaje cisza

Zoya Skrzypek wraca z Łańcuta z podwójnym tanecznym sukcesem

Pożar lasu tuż przy domu - dzielnicowy zdążył przed tragedią

Senior chciał dopłacić gotówką, ale na miejscu czekała policja z Lubaczowa

Rzeszów otwiera nabór dla twórców i daje 4 000 zł brutto miesięcznie

Podkarpaccy strażacy sprawdzili się w trudnym teście przed pożarami lasów

Rzeszów rośnie w zdrowie dzięki milionowym inwestycjom w szpital i przychodnie

Krośnieński policjant zgarnął pierwsze miejsce, mieszkańcy przesądzili o wyniku

Dzielnicowy wszedł do domu w Raniżowie - 69-latek był już półprzytomny

Darmowe wzory dokumentów mają ułatwić codzienne sprawy urzędowe i firmowe

