Rzeszów Bike Festival 2025 trzy dni rowerowych emocji dla całej rodziny

Rzeszów szykuje się na trzydniową rowerową ucztę pełną emocji i sportowych wyzwań. Rzeszów BIKE Festival, który odbędzie się od 1 do 3 sierpnia, przyciągnie zawodników i miłośników dwóch kółek z całej Polski. Czeka nas nocna parada, maratony, zawody dla dzieci i dorosłych oraz wyjątkowe pokazy na pumptracku. To wydarzenie, które doskonale wpisuje się w sportowy rozwój miasta nagrodzonego tytułem Europejskiego Miasta Sportu 2026.
- Rzeszów BIKE Festival ożywia miasto i promuje rowerową pasję
- Trzy dni pełne atrakcji dla każdego fana dwóch kółek w Rzeszowie
Rzeszów BIKE Festival ożywia miasto i promuje rowerową pasję
W pierwszy weekend sierpnia Bulwary nad Wisłokiem zamienią się w centrum rowerowego świata. Rzeszów BIKE Festival to już piąta edycja imprezy, która zrzesza zarówno profesjonalistów, jak i amatorów jazdy na rowerze. W programie znajdziemy m.in. Nocną Paradę Rowerową, MTB Maraton, Dirt Jam oraz Mistrzostwa Polski Pumptrack – wydarzenia dla każdego, kto kocha aktywność na świeżym powietrzu.
Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił znaczenie sportu dla rozwoju miasta:
„EMS sprawi, że będziemy mieć szanse na większe pieniądze na rozwój sportu. Będą kolejne milionowe inwestycje i dofinansowywane wydarzenia. Ten tytuł dostaliśmy głównie dlatego, że komisja oceniająca naszą aplikację zobaczyła ludzi z pasją i tych, którzy realizują swoje cudowne sportowe zamierzenia w rzeczywistości. Pokazaliśmy autentyczność tych ludzi, ludzi stąd – z Rzeszowa.”
Zastępca Prezydenta Marcin Deręgowski zwrócił uwagę na rozwój infrastruktury rowerowej:
„Sukcesywnie staramy się poszerzać miejską ofertę dla rowerzystów. Myślimy tutaj zarówno o sporcie wyczynowym – przykładem są działania dotyczące udostępnienia lasu na osiedlu Słocina rowerzystom. Jesteśmy na ostatnim etapie tego tematu - uzgadniania szczegółów. Druga rzecz to działania na rzecz rozwoju rowerowej infrastruktury rekreacyjnej. Dotyczą one m.in. rozbudowy sieci ścieżek wzdłuż Wisłoka - na przykład do ulicy Jarowej.”
Organizator Wojciech Kwiatek wskazał na wyjątkowość lokalizacji festiwalu:
„Przez te ostatnie cztery lata organizowaliśmy festiwal w wielu miejscach Rzeszowa, by wreszcie trafić na Bulwary. Tu mamy niepowtarzalną infrastrukturę, tu mamy miejski tor - pumptrack, który jest wyjątkowy na skalę ogólnopolską, a nawet europejską.”
Trzy dni pełne atrakcji dla każdego fana dwóch kółek w Rzeszowie
Festiwal rozpocznie się w piątek 1 sierpnia o godzinie 20:00 oficjalnym otwarciem na scenie Bulwarów, po którym wystartuje Nocna Parada Rowerowa – wspólna przejażdżka kolarzy, rodzin i amatorów. Zaraz po niej o 21:30 zaplanowano Bike Party w Food Courcie.
Sobota będzie dniem rywalizacji – od rana ruszą zapisy i biuro festiwalu przy scenie Bulwary. O godzinie 11:00 wystartuje MTB Maraton wraz z kategorią E-Bike, a o 12:00 odbędzie się wyścig MTB Kids Race dla najmłodszych uczestników. Po południu czekają nas emocje związane z Dirt Jam – eliminacje i finały oraz konkurs Bunny Hop Contest.
Niedziela to przede wszystkim Mistrzostwa Polski Pumptrack oraz Kryterium Szosowe przy Moście Zamkowym. Zawody rozpoczną się o 9:00 otwarciem biura festiwalu, a punktualnie o 11:00 wystartuje Pumptrack Open Race. Po południu odbędą się dekoracje zwycięzców oraz finały mistrzostw pumptrackowych. Całość zakończy sztafeta MTB Team Race o godzinie 18:00 z dekoracją około 19:30.
Tomasz Rudnicki z Rzeszowskiej Akademii Kolarskiej podkreślił rangę maratonu MTB do lasu w Słocinie jako jednej z kluczowych atrakcji festiwalu.
Na liście gości specjalnych znalazły się gwiazdy polskiego kolarstwa Amelia Dudek – Mistrzyni Polski w zjeździe, pumptracku i BMX Racing oraz Brajan Nowak – pretendent do tytułu Mistrza Polski Pumptrack podczas festiwalu.
Bartosz Boczar – podróżnik znany z objechania świata na rowerze – opowie swoją inspirującą historię zaraz po Nocnej Paradzie Rowerowej w piątek około godziny 21:30 w Food Courcie.
Poniedziałkową konferencję prasową poprowadzili Roman Owsiak z Polskiego Radia Rzeszów oraz Krystian Herba – rekordzista Guinnessa słynący ze spektakularnych skoków i zdobywania najwyższych budynków świata.
Wszystkie szczegóły dotyczące programu oraz zapisy dostępne są u organizatorów festiwalu.
Na podstawie: UM Rzeszów
![]()
Ostatnie Artykuły

Ośmioro nauczycieli otrzymało awans. Dwie ścieżki w jednej uroczystości

Linia 7 znika z rozkładu. Autobusy pojadą Wisłokostradą i Elgasa

Pięć firm chce przebudować ulicę Senatorską. Są oferty poniżej budżetu

99 nowych latarni na Budziwoju. Oświetlenie obejmie ponad 3 km ulic

Prawie 11 mln zł na drogi w Rzeszowie. Budowa Elgasa z drugim wsparciem

Przemyśl: ukradli torebkę, a potem płacili cudzymi kartami

Dziesięć podpaleń w Nowej Dębie. 30-latek groził świadkowi i trafił do aresztu

Atrakcyjna oferta przy drzwiach może skończyć się kradzieżą w mieszkaniu

Włamanie do magazynu w Rzeszowie. Cztery osoby z zarzutami

Przemarsz kibiców przez Rzeszów pod eskortą policji. Mecz bez zakłóceń

Ukradł alkohol za prawie tysiąc złotych. Usłyszał 26 zarzutów
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:1 po golu z rzutu karnego](/images/mecz/thumbnails/stal-rzeszow-ruch-chorzow-24082026-01.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga: Stal Rzeszów – Ruch Chorzów 0:1 po golu z rzutu karnego

Budziwojce z pierwszym miejscem. Rzeszowski zespół ma powód do dumy

Słocina kończy wakacje tanecznie - Dzień Osiedla 2026
Przydatne dane teleadresowe
- Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP w Rzeszowie - kontakt, jednostki, doradztwo zawodowe
- Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Teatr Maska w Rzeszowie - bilety, godziny kasy, oferta edukacyjna i dostępność
- Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie - kontakt, kursy zawodowe, internat
- Ośrodek Kuratorski Nr 7 przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie - kontakt, adres, zespoły kuratorskie
- Parafia św. Józefa w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
