Policja w Strzyżowie na piknikach Pożegnanie wakacji uczy bezpiecznej drogi

2 min czytania
Policja w Strzyżowie na piknikach Pożegnanie wakacji uczy bezpiecznej drogi


Na niedzielnych piknikach „Pożegnanie wakacji” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie zamienili zabawę w lekcję bezpieczeństwa — radiowóz, „autochodzik” i przypomnienia o przejściu dla pieszych miały pomóc dzieciom bezpiecznie wrócić do szkół.

  • Strzyżów i okolice: przyjdź, zobacz, naucz się bezpiecznie wracać do szkoły
  • Weź udział w zabawie i ucz się przepisów — praktyczne ćwiczenia dla dzieci

Strzyżów i okolice: przyjdź, zobacz, naucz się bezpiecznie wracać do szkoły

W niedzielę odbyły się pikniki pod hasłem

„Pożegnanie wakacji”

, na których obecni byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Spotkania zorganizowano m.in. w miejscowościach Twierdza i Brzeżanka — to tam policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o zasadach poruszania się po drogach przed rozpoczynającym się okresem szkolnym.

Funkcjonariusze zaprezentowali policyjny sprzęt, udostępnili radiowóz i pokazali jego wyposażenie. Dzięki takim demonstracjom młodzi uczestnicy mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda służbowa praca i jakie elementy wyposażenia pomagają mundurowym w codziennych działaniach.

Weź udział w zabawie i ucz się przepisów — praktyczne ćwiczenia dla dzieci

W programie pikników znalazły się także ćwiczenia praktyczne — dzieci uczyły się bezpiecznego poruszania po jezdni poprzez zabawę z użyciem „autochodzika”. Instrukcje skupiały się na zachowaniach przy przechodzeniu przez jezdnię oraz zachowaniu szczególnej ostrożności na przejściach dla pieszych.

Podczas spotkań policjanci przypomnieli również numery alarmowe oraz pokazali, jak wzywać pomoc w nagłych sytuacjach — to element, który ma ułatwić młodym osobom i ich opiekunom reagowanie w kryzysie.

Organizatorzy podkreślali, że działania edukacyjne kierowane do najmłodszych powinny iść w parze z rozmową w domu — warto poruszyć temat zasad ruchu drogowego przed powrotem do szkoły, aby dzieci czuły się bezpieczniej na trasie do i ze zajęć.

„Bezpieczna droga do szkoły”

Na podstawie: Policja Rzeszów

Autor: krystian