Włamali się do domu w gminie Bojanów i uciekli skradzionym samochodem Zatrzymani 27- i 41-latek

Stalowowolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do domu jednorodzinnego w gminie Bojanów. W samochodzie znaleziono telewizor z dekoderem o wartości ponad 1 000 zł, a kierowca miał ponad 3 promile i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
- Bojanów pokazuje skuteczność policji
- Zobacz jak zabezpieczono dowody i przedstawiono zarzuty
Bojanów pokazuje skuteczność policji
W sobotę do stalowowolskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego na terenie gminy Bojanów. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili, że z wnętrza zniknął telewizor z dekoderem — łączna wartość skradzionego sprzętu to ponad 1 000 zł. Równolegle policja otrzymała zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w tej samej gminie. Okazało się, że oba zdarzenia były powiązane.
Auta pozostawiono porzucone; w środku mundurowi znaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. Kierujący i pasażer uciekli w kierunku pobliskiego lasu, ale kryminalni szybko ich odnaleźli i zatrzymali. To mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w wieku 27 i 41 lat.
Zobacz jak zabezpieczono dowody i przedstawiono zarzuty
Badanie wykazało, że 41-latek kierował pojazdem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a dodatkowo ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci ustalili, że samochód, którym się poruszali, został zabrany z jednej z posesji na terenie gminy Bojanów — auto było niezabezpieczone. Obaj zatrzymani trafili do policyjnej izby zatrzymań i przyznali się do włamania.
41-latkowi przedstawiono dodatkowe zarzuty: kradzieży samochodu oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości mimo obowiązującego zakazu. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.
Stalowowolscy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, zabezpieczając dowody i dokumentując przebieg zdarzeń.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

131 km/h w terenie zabudowanym - policja zatrzymała 13 praw jazdy

„Dworskie Ogrody” na biurku urzędu. Rusza wyłożenie planu dla tej części Rzeszowa

Aplikacyjne taksówki pod lupą - 167 kontroli i 19 wykroczeń

Sądowy zakaz nie zatrzymał 21-latka - Volvo w Tarnobrzegu wpadło podczas kontroli

Seniorka wchodziła przed auta. Policjantka z Radomyśla zareagowała natychmiast

W Jedliczu symulowali katastrofę lotniczą - służby dostały twardą próbę

Rzeszów posłucha mieszkańców dwóch osiedli zanim ruszy rozmowa o zmianach

Wiosna zaczęła się od tańca - rzeszowskie zespoły błysnęły w Dębicy

W III Liceum sprawdzili wiedzę o wodzie, ekologii i pracy rzeszowskiego MPWiK

Toyota skosiła ogrodzenie w Wielkich Oczach - kierowca miał ponad 2,5 promila

Taneczna Niezapominajka wraca do Rzeszowa i szuka nowych grup

Black Hawk nad Bieszczadami - kontrterroryści ćwiczyli w trudnym terenie

Igor Herbut domknie festiwal, na który zgłosiło się 186 wykonawców

