Od 3 marca zakaz jazdy dla dzieci do 13 lat - hulajnogi pod ostrym nadzorem

Od 3 marca zmieniają się zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi - najmłodsi nie mogą już wjeżdżać na drogę bez opieki. Policja przypomina o obowiązku stosowania zasad ruchu drogowego oraz o możliwych konsekwencjach prawnych. Apel skierowany jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów, by monitorowali sposób korzystania z tych pojazdów.
Hulajnogi elektryczne zyskały dużą popularność jako wygodny środek transportu. Artykuł przypomina, że użytkownicy muszą stosować się do przepisów ruchu drogowego - ich złamanie może skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi.
Policja apeluje do rodziców i opiekunów, by zwracali szczególną uwagę na to, w jaki sposób ich dzieci korzystają z hulajnóg. Należy upewnić się, że młody użytkownik zna przepisy, posiada wymagane uprawnienia i korzysta z pojazdu spełniającego normy techniczne. Hulajnoga elektryczna to pojazd, którego użytkowanie wiąże się z odpowiedzialnością.
Jak podaje Policja:
“Przypominamy, że od 3 marca zabrania się dopuszczania dziecka w wieku do 13 lat do kierowania hulajnogą elektryczną lub urządzeniem transportu osobistego na drodze. Wyjątek stanowi kierowanie w strefie zamieszkania, ale wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.”
Tekst źródłowy podkreśla też:
“Użytkownicy hulajnóg mają obowiązek stosować się do zasad ruchu drogowego. Naruszenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych.”
Zakaz i apel Policji mają za zadanie ograniczyć ryzyko wypadków i naruszeń przepisów przez niepełnoletnich. Rodzice i opiekunowie będą musieli teraz dokładniej sprawdzać, czy dziecko jeździ w miejscach dozwolonych i czy jest nadzorowane w strefach zamieszkania.
Dla wielu rodziców będzie to zimny prysznic - nagła zmiana zasad wymusi większą kontrolę nad tym, jakie pojazdy i w jakim wieku trafiają w ręce dzieci.
na podstawie: KWP Rzeszów.
![]()
Ostatnie Artykuły

Pelikan, popcorn i seans pod gwiazdami - kino wraca na Przybyszówkę

Sobotni parkiet pod chmurką - Rzeszów zaprasza seniorów do tańca

21 poszkodowanych wróciło do Polski. Pięć osób trafiło do rzeszowskich szpitali

Siedem ofiar wypadku na Węgrzech. 22 osoby wrócą do Polski

W Niechobrzu świętowali plony. Tradycja spotkała się z nowoczesnością

Po wypadku na Węgrzech ruszyła pomoc z Podkarpacia. Jest numer telefonu

Miał 4 promile i kierował autem. Zatrzymali go po zgłoszeniu

Mefedron i marihuana przy 20-latku. Kryminalni z Lubaczowa zatrzymali mężczyznę

Dwa prawomocne wyroki nie zatrzymały 43-latka. Policja chce jego powrotu na Ukrainę

Trzy auta i blisko 2 promile. Kierowca Seata spowodował wypadek w Starej Wsi

Załęże świętuje z rozmachem - 80 lat Korony Rzeszów

125 lat OSP w Słocinie i prawie 7 litrów krwi dla potrzebujących

Byli po służbie. Nad Jeziorem Tarnobrzeskim uratowali tonącego mężczyznę

Rodzinna Fiesta w Rzeszowie połączy teatr, zagadki i rodzinne muzykowanie
Przydatne dane teleadresowe
- Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie - kontakt, godziny i zakres działalności
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie - kontakt, zapisy, godziny
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Rzeszowie - kontakt, delegatury, porady konsumenckie
- Powiatowy Urząd Pracy w Rzeszowie - kontakt, rejestracja, zasiłki i wsparcie dla pracodawców
- Podkarpackie Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie - kontakt, oddziały, rejestracja i diagnostyka
- Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa - kontakt, godziny, zbiory i dojazd
