Prawie 24 tysiące kontroli - 28 pijanych kierowców wyeliminowano

1 min czytania
Prawie 24 tysiące kontroli - 28 pijanych kierowców wyeliminowano

FOT. KWP Rzeszów

Podkarpaccy policjanci od rana prowadzili akcję “Trzeźwy poranek” - skontrolowano aż 23 625 kierowców. W trakcie kilkugodzinnych działań ujawniono 28 osób, które wsiadły za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Podkarpacka akcja odbyła się pod nadzorem policji ruchu drogowego; funkcjonariusze wykorzystywali przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości i kontrolowali kierowców na drogach regionu. W wyniku kontroli policjanci zatrzymali 28 kierujących, u 13 badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu.

Skala zatrzymań uderza w oczy - 28 pijanych kierowców na niemal 23 625 sprawdzonych osób pokazuje, że problem nie zniknął mimo wzmożonych patroli.

Zatrzymani odpowiedzą przed prawem - jak podaje komunikat, 13 kierowców poniesie odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa, pozostałych 15 odpowie za wykroczenie. Osoby z wynikiem powyżej 0,5 promila będą ścigane karnie - zgodnie z Kodeksem karnym grozi to odpowiedzialność karną za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Jak podaje Policja:

“Pamiętajmy, aby wsiadając za kierownicę mieć pewność, że jesteśmy trzeźwi. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy będący pod wpływem alkoholu stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.”

Policjanci ruchu drogowego zapowiedzieli kontynuację kontroli mających na celu eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu i poprawę bezpieczeństwa na podkarpackich drogach.

na podstawie: KWP Rzeszów.

Autor: krystian