Mundurowi zjadą do Przemyśla - mistrzostwa dostały mocne patronaty

Mundurowi zjadą do Przemyśla - mistrzostwa dostały mocne patronaty

FOT. Policja Rzeszów

W Przemyślu 22 i 23 sierpnia odbędą się X Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Służb Mundurowych - Twierdza Przemyśl 2026. Na boiskach przy ul. Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego zagrają reprezentacje służb, a organizatorzy przewidzieli też start drużyn zgłaszanych indywidualnie. Zwycięzcy mają liczyć na wartościowe nagrody, a turniej już znalazł się w kalendarzu PZPS.

Za organizację odpowiadają Przemyski i Bieszczadzki SG Region Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, Przemyski i Bieszczadzki SG oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG BiOSG. Impreza powstaje przy współpracy z Województwem Podkarpackim - Podkarpackie Przestrzeń Otwarta, Zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Zarządem Polskiej Ligi Siatkówki. Rozgrywki mają się odbywać codziennie w godzinach 9:00-18:00.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objęli m.in. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski, Prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko, Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinspektor Andrzej Patrzałek, Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz Starosta Przemyski Bożena Ryczan.

To nie jest zwykły turniej dla wąskiej grupy pasjonatów - Przemyśl dostaje wydarzenie z mocnym wsparciem służb, sportowych władz i samorządu, więc zainteresowanie może wyjść daleko poza mundurowe środowisko.

na podstawie: KWP Rzeszów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Rzeszów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.