Włochy, Feltre – 17. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym na 10 kilometrów.
26 sierpnia br. we włoskim Feltre odbyły się 17. Mistrzostwa Europy Strażaków w Biegu Ulicznym.
Na linii startu stanęła również reprezentacja Polski i Państwowej Straży Pożarnej w składzie:
Maciej Dawidziuk, KM PSP Jelenia Góra,
Damian Glapiak, KP PSP Wolsztyn,
Damian Pieterczyk, KM PSP Olsztyn,
Bartłomiej Przedwojewski, KM PSP Wrocław,
Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów,
Łukasz Świesiulski, KP PSP Garwolin.
Po raz kolejny polscy strażacy doskonale poradzili sobie z trudną, 10-cio kilometrową trasą Mistrzostw, poprowadzoną wąskimi i krętymi uliczkami malowniczego miasteczka, położonego we włoskich Dolomitach. Dodatkowym utrudnieniem była wysoka temperatura, przekraczająca 30 st. C, która mimo późnej pory rozgrywania biegu (start o godz. 19.30), dała się wszystkim mocno we znaki. Pomimo tych niedogodności zawody zakończyły się wielkim sukcesem Polaków, którzy zwyciężyli w zarówno w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej, broniąc zeszłorocznego tytułu Drużynowego Mistrza Europy Strażaków.
Zawodnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie Andrzej Szpunar zdobył srebrny medal w kategorii wiekowej, zajmująctym samym 7 miejsce w klasyfikacji OPEN.
Podczas oficjalnego zakończenia członkowie naszej reprezentacji odebrali z rąk organizatora Mistrzostw – Vincenzo Giordano, Komendanta Straży Pożarnej prowincji Belluno, przechodnie trofeum w postaci złotej patery.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki, st. kpt. Andrzej Szpunar