Policja Rzeszów: Dzieci z wizytą u policjantów
Wczoraj na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie gościły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 22 w Rzeszowie. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji, m.in. prezentacja policyjnych radiowozów i spotkanie z policyjnym psem. Był też czas, aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach, jakie mogą spotkać najmłodszych i zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego.
Organizatorem wczorajszego spotkania było Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Rzeszów KWP i Oddział Prewencji Policji w Rzeszowie, a gośćmi policjantów były dzieci z Przedszkola Publicznego nr 22 w Rzeszowie. Na przedszkolaków czekały liczne atrakcje - m.in. przygotowana przez funkcjonariuszy OPP wystawa sprzętu używanego w codziennej służbie. Mali goście mogli przymierzyć policyjny strój, zobaczyć pokaz przygotowany przez ratowników medycznych i wysłuchać specjalnego instruktażu na temat udzielania pierwszej pomocy.
Kolejnym punktem programu było spotkanie z policyjnym psem i jego przewodnikiem. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć pokaz tresury psa służbowego. Dzieci dowiedziały się też, jak powinny zachować się w przypadku ataku groźnego psa. Była również okazja, aby pod okiem policyjnych instruktorów poćwiczyć pozycję na tzw. żółwia.
Dużo emocji wywołał u dzieci pokaz policyjnych radiowozów i ambulansu. Największą atrakcją była jednak możliwość włączenia sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Każdy z małych uczestników otrzymał też od organizatorów broszurkę Policja - nie tylko dzieciom, odblaskowe opaski oraz słodki upominek.
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/83184,Dzieci-z-wizyta-u-policjantow.html
Autor: krystian