Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Dla wielu osób, którym zależy na spójnej i stylowej aranżacji mieszkania ważny jest odpowiedni dobór oświetlenia. Istotne są nie tylko cechy samego światła, ale także wygląd lamp – oprawy powinny być dobrane do ogólnego wystroju, by uzupełniać lub wręcz podkreślać jego charakter. Dziś przyglądamy się lampom firmy Nowodvorski – polskiego producenta eleganckiego oświetlenia.

Z myślą o jakich wnętrzach powstają lampy Nowodvorski?

Oświetlenie firmy Nowodvorski jest projektowane różnych stylach, zarówno nowoczesnym, jak i nawiązujących do klasycznych wzorów. Dzięki temu w ofercie firmy wielu klientów znajdzie propozycje pasujące do ich aranżacji.

Pamiętajmy, że mieszkania urządza się z myślą o komforcie domowników – dlatego rzadko przypominają gotowe propozycje z katalogów wnętrzarskich. Zwykle znajdują się w nich elementy nawiązujące do pasji i zainteresowań mieszkańców, więc każdy wystrój może składać się z różnych stylistycznie przedmiotów. Dlatego niektóre lampy projektowane przez firmę Nowodvorski mogą pasować do różnych aranżacji, będąc estetycznym akcentem w różnych rodzajach wnętrz.

Lampy Nowodvorski do salonu

Nowodvorski specjalizuje się przede wszystkim w reprezentacyjnych, elegancko zaprojektowanych lampach do salonów czy sypialni. Warto tu zwrócić uwagę przede wszystkim na dwie propozycje: wiszącą lampę o nazwie „Katerina”, w nowoczesny sposób nawiązującą do stylu klasycznego, a także stołowe, niewielkie „Aveiro” widoczne na zdjęciu. Są to wyraziste projekty, mimo to możliwe do zastosowania w różnych stylach aranżacji.

Dobór oświetlenia zawsze powinien być przemyślany, a styl lamp powinien wpasowywać się do ogólnej koncepcji wnętrza. Nie oznacza to, że musimy koniecznie trzymać się jednego stylu – można łączyć różne style, o ile do siebie pasują. Czasem możliwe jest nawet dobre połączenie stylów, które na pierwszy rzut oka mało do siebie pasują. Można więc spotkać się z aranżacjami łączącymi nowoczesne umeblowanie z zabytkowymi elementami wnętrza, a odpowiednie oświetlenie może podkreślić charakter tego nietypowego połączenia. Wspomniane lampy zaprojektowane przez firmę Nowodvorski to niektóre z modeli, które można zastosować zarówno w takich aranżacjach mieszanych, jak i jednolitych stylistycznie.

Gdzie można poznać ofertę lamp Nowodvorski?

Nowodvorski ma w swojej ofercie mnóstwo lamp w różnych stylach i we wszelkich możliwych rodzajach. Czasami można je znaleźć w działach z oświetleniem, warto jednak przejrzeć ofertę w Internecie, na przykład tu: https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/20_nowodvorski. Jeżeli zależy nam na urządzeniu mieszkania w spójnej stylistyce, warto zadbać nie tylko o pasujące do siebie meble, ale także uzupełniające całość lampy. Dobrym pomysłem jest wzięcie pod uwagę zakupu lamp z jednej kolekcji, a przynajmniej dobranie ich w ten sposób w ramach poszczególnych pokoi.

Niewątpliwą zaletą lamp Nowodvorski jest stosunkowo niska cena, w jakiej można nabyć dobrze zaprojektowane oprawy z wysokiej jakości materiałów. To szczególnie istotne dla osób, które urządzają mieszkanie na nowo i mają w związku z tym napięty budżet. W takiej sytuacji warto czasem skonsultować się z architektem wnętrz, który pomoże we właściwym doborze wyposażenia i dodatków, a do tego doradzi, jak prawidłowo rozplanować oświetlenie.

Przede wszystkim należy jednak pamiętać o najważniejszej zasadzie urządzania wnętrz – aranżujemy je z myślą o sobie, a nie katalogu wnętrzarskim. Dlatego jeżeli mamy pomysł, który nie mieści się w utartych kanonach, warto go zrealizować.

Poznaj lampy Nowodvorski – stylowe oświetlenie nie tylko do salonu