Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Wakacje i wysokie temperatury to zmora mężczyzn, którzy na co dzień korzystają z eleganckich koszul. Dodając do tego marynarkę, długie materiałowe spodnie i pantofle, mamy przepis na ciężki dzień i ogromny dyskomfort spowodowany letnimi warunkami atmosferycznymi. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Wszystko zależy od tego, czy możesz założyć koszule męskie z krótkim rękawem, czy nie. Kiedy takie propozycje są akceptowane? Czy letnia koszula męska jest elegancka? Wspólnie znajdziemy odpowiedź na wszystkie pytania.

Koszula z krótkim rękawem – tak, czy nie?

Według specjalistów ds. mody męskiej jedynym słusznym rozwiązaniem są koszule z długim rękawem. Modelu z krótkim rękawem w czasie oficjalnego wydarzenia o podniosłym tonie to natomiast faux pas. Teoretycznie to prawda, ponieważ model z krótkim rękawem w kratę, kojarzy się raczej z luźnym stylem codziennej, luźnej koszuli hawajskiej.

W praktyce jednak męska koszula z krótkim rękawem jest akceptowalna, np. w sytuacji, gdy noszona jest przez eleganckiego starszego mężczyznę. Termodynamika organizmu osób w podeszłym wieku jest zupełnie inna, a letnie temperatury są dla nich często zbyt wymagające.

Czy elegancka koszula męska może mieć krótki rękaw?

Jaki z tego wniosek? Jeśli jesteś osobą młodą i pracujesz w miejscu, w którym brakuje klimatyzacji, lecz musisz prezentować się elegancko, lepiej do chinosów i pantofli założyć koszulkę polo w wersji basic, niż koszulę z krótkim rękawem. Równie pomocny będzie tekst przygotowany przez RadioPiekary.pl.

Materiał ma znaczenie

Źle dopasowany materiał jest najczęstszym powodem, przez który koszule męskie z długim rękawem uważane są za niewygodne i zbyt ciepłe w miesiącach letnich. Domieszki syntetycznych tkanin potrafią krępować ruchy i ograniczać wentylację, gdyż w połączeniu z naturalną bawełną, będą działać niczym folia. Jeśli więc koszula posiada w składzie domieszki poliestru, akrylu czy poliamidu, zastanowić się nad inwestycją w inny produkt.

Najlepszym wyborem będzie koszula z lnu lub 100-procentowej bawełny typu oxford. Zwróć także uwagę na gramaturę, gdyż im jest ona niższa, tym materiał jest cieńszy, lżejszy i bardziej przewiewny.

Jednolite, z dodatkami i kolorowe

Czy koszule męskie ze wstawkami to modna propozycja? Na pewno popularna. Każdy producent koszul (nawet tych luksusowych) posiada w swojej sezonowej ofercie kilka konstrukcji z krótkim rękawem, naszywkami i grafikami. Podejdź jednak do tematu rozsądnie i lepiej unikaj ich w trakcie ważnych wydarzeń o podniosłym tonie. Gdy chodzi o oficjalne spotkania, warto postawić na minimalizm i luksusową subtelność.