Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Czy zamki Dierre na klucz piórowy są bezpieczne?

Od wielu lat firmy świadczące usługi typu awaryjne otwieranie zamków Warszawa edukują właścicieli różnego typu zamków na temat tego jak poprawnie zabezpieczyć się przed tak zwanym „białym włamaniem”. Problem w pewnym stopniu dotyczy zamków na klucz piórowy Dierre. Sama marka zamków Dierre cieszy się uznaniem wśród konsumentów za solidność i sprawdzone oraz pewne rozwiązania. Mimo to warto dowiedzieć się więcej na temat tak zwanego systemu klucza piórowego Dierre, aby uniknąć ewentualnych problemów.

Skąd nazwa „białe włamanie”?

Białe włamanie to sposób w którym złodziej jest w stanie sforsować zamek nie zostawiając śladów, czyli w sposób bezinwazyjny. Złodziej jest wtedy w stanie bezgłośnie i bez pozostawiania żadnych uszkodzeń dostać się do mieszkania w taki sposób jak używałby oryginalnego klucza właściciela. W kontekście białych włamań było kiedyś głośno, ponieważ mieszkańcy Warszawy, a dokładnie Woli i Wilanowa wpadli w panikę z powodu ujawnienia tego procederu. „Białe włamania” są szczególnie groźne w kontekście tego, że przestępcy mogą bez problemu zakupić takiego typu wytrychy w internecie. Problemem może być również to, że jeden klucz, na przykład używany u sąsiada, może pasować również do innych drzwi, ponieważ proces produkcji nie różnicuje zamków w takim stopniu, aby uniemożliwić złodziejom stworzenie zapasowych kluczy na podstawie innego klucza.

Złodzieje musieli posiadać odpowiednio dużą wiedzę, aby móc skorzystać z tego typu nowocześniejszych wytrychów, aby wejść do mieszkania bez pozostawiania śladów. Mieszkańcy po włamaniu orientowali się, że coś jest nie tak dopiero po otwarciu drzwi. W ten sposób utarło się powiedzenie, że złodziej potrafi wejść do mieszkania, a nawet nie zostawić żadnych śladów dopóki właściciel nie zorientuje się, że coś zginęło. Aby uniknąć takich sytuacji warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu, które proponuje np. Pogotowie Zamkowe.

Klucz piórowy w zamkach Dierre

Od czasu, gdy na jaw wyszły pewne fakty dotyczące tego, że zabezpieczenie własnego dobytku za pomocą tak zwanego zamka na klucz piórowy nie jest tak skuteczne jak sugerował producent. Wynika to z faktu, że złodzieje znaleźli sposób na poradzenie sobie z tego typu zabezpieczeniami i widać to wyraźnie na przykładzie firm ślusarskich, które sugerują klientom wymianę zamków na bardziej bezpieczne. Tego typu usługa wcale nie kosztuje dużo i może być załatwiona nawet tego samego dnia. Wielu użytkowników zamków Dierre z tego powodu szuka rozwiązania na ten problem, a jedynym sensownym wydaje się wymiana zamków zlecona profesjonalnej firmie o nieposzlakowanej opinii i renomie.