Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Budowa lodowiska –  czy to skomplikowany proces?

Zima to czas, gdy możemy skupić się na aktywnościach fizycznych, których uprawianie latem nie jest powszechnie możliwe. Dotyczy to chociażby jazdy na łyżwach. Sezonowe obiekty na stałe wpisały się już w miejskie krajobrazy. Co warto więc wiedzieć na temat budowy lodowiska?

Budowa lodowiska – o czym pomyśleć najpierw?

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać przy podjęciu decyzji o budowie lodowiska, jest wybór dogodnej lokalizacji. Miejsce, w którym stanie obiekt, powinno nie tylko być oblegane przez mieszkańców i turystów. W jego pobliżu muszą także znajdować się przyłącza niezbędne do prawidłowego działania lodowiska. Mamy tu na myśli przyłącze wodne oraz energetyczne. Pierwsze umożliwia sprawne wykonanie tafli ślizgawki. Drugie zaś niezbędne jest do zasilania obiektu. Takie lodowisko wymaga zasilania rzędu 63A. Dlatego dobrze, gdy możemy sobie pozwolić na skorzystanie z dwóch przyłączy energetycznych. Wówczas do jednego podpinamy agregat chłodniczy, a do drugiego oświetlenie czy nagłośnienie. W ten sposób zapewnimy właściwe funkcjonowanie obiektu przez cały sezon.

Budowa lodowiska – kto oferuje takie usługi?

Kolejnym krokiem w pracach budowlanych jest niwelacja terenu. Lodowisko musi bowiem stać na wypoziomowanej powierzchni. Dzięki temu agregat chłodniczy będzie działał prawidłowo, co przełoży się na funkcjonowanie obiektu. Gdy zadbamy o to, możemy wówczas przejść do montażu orurowania. W tym celu stosuje się maty PE, które są wytrzymałe, lekkie, a przy tym niedrogie. Po rozłożeniu mat montuje się bandy, a także serce lodowiska – agregat chłodniczy. Ostatnim etapem budowy lodowiska jest stworzenie tafli lodu. Proces ten trwa od trzech do nawet pięciu dni. Kończy się w momencie, gdy tafa osiągnie grubość dziesięciu centymetrów. Budowa lodowiska nie jest zadaniem, które musimy wykonać samodzielnie. W naszym kraju funkcjonują bowiem firmy, które zajmują się takimi usługami. Wystarczy, że klikniesz tutaj https://www.ras-lodowiska.pl/. Współpraca z tego rodzaju firmą najczęściej polega na wynajęciu obiektu na określony czas. Możemy liczyć na pomoc w doborze wielkości czy wielkości obiektu, a także na profesjonalny montaż.