Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Okna plastikowe – jak o nie dbać?

Nie bez powodu okna plastikowe są chętniej wybierane niż okna drewniane i aluminiowe. Są znacznie tańsze, więc ograniczony budżet nie stanowi dużej przeszkody. Poza tym mają całkiem dobre parametry termoizolacyjne. Są też wytrzymałe i wcale nie łatwo je uszkodzić, a do tego bez problemu się je czyści. Dowiedz się jak we właściwy sposób o nie zadbać.

Okna plastikowe – po montażu

Jeśli myślisz, że im dłużej pozostawisz folię ochronną na oknie, tym dłużej zachowa ono ładny wygląd, to może czekać cię przykra niespodzianka. Po zbyt długim czasie folię będzie trzeba zeskrobywać, a do tego istnieje ryzyko, że pod wpływem promieni słonecznych, pozostawi ona przebarwienia na ramie okiennej. Usuń więc folię w przeciągu miesiąca od zamontowania okna.

Okna plastikowe – jak myć?

Czyszczenie okien plastikowych jest bardzo proste. Wystarczy przetrzeć je miękką szmatką przy użyciu łagodnego środka czyszczącego. Nie musisz kupować drogich, specjalistycznych preparatów. W tej roli sprawdzi się dobrze nawet płyn do naczyń. Pamiętaj jednak, żeby myć okna systematycznie. Dzięki temu na dłużej zachowają estetyczny wygląd.

Okna plastikowe – trudne przypadki

Być może przez jakiś czas twoje mieszkanie wynajmowali studenci, a może zdarzyło ci się po prostu trochę zaniedbać obowiązki domowe i ramy okienne pożółkły. Jeszcze nie wszystko stracone. Spryskaj profile mieszanką wody, octu i soku z cytryny i użyj delikatnej ściereczki. Jeśli to nie pomoże, może być konieczne użycie sody oczyszczonej z octem i cytryną, a potem szorowanie szczoteczką.

Okna plastikowe – przydatne porady

Okna plastikowe w zasadzie nie wymagają konserwacji, ale warto od czasu do czasu skontrolować czy wszystko z nimi w porządku oraz nasmarować zawiasy. Jeśli w szczególności zależy ci na tym, żeby okna dobrze wyglądały, a klasyczne białe ramy wydają ci się nudne, możesz zdecydować się na zamontowanie okna w innym kolorze. Zajrzyj na stronę https://zebrano.eu/oferta/okna/pcv/, gdzie znajdziesz okna w różnych wariantach kolorystycznych od renomowanych producentów. Kupując je od sprawdzonego producenta możesz być spokojny o ich wysoką jakość.