Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Uczyń ubieranie się prostszym

Stawanie przed szafą z rozłożonymi rękami i pustką w głowie niestety pochłania nam co rano sporo czasu. Jest to bezpowrotnie zmarnowany czas a można by w tym czasie włączyć jeszcze jedną drzemkę albo po prostu nie spieszyć się z innymi porannymi czynnościami. Nie chcesz już mieć tego problemu? Oto kilka trików jak skończyć z zaklętym kołem kupuje bo nie mam się w co ubrać i nie mam się w co ubrać a wciąż kupuje.

1. Paleta kolorystyczna

Często kupujemy ubrania bo podoba nam się kolor alb wzór nie zważając na to, że nie mam z czym tej rzeczy połączyć. W szafach mamy ubrania we wszystkich kolorach tęczy i w fantazyjnych wzorach ale jak przychodzi co do czego to zielona kwiecista bluska nie komponuje się z żółtą spódnicą w kratę. Skup się na jednej palecie kolorystycznej i miej najwięcej rzeczy w podobnych, pasujących do siebie kolorach.

2. Gotowe zestawy w głowie

Jeśli chcesz kupić daną rzeczy wymyśl jeszcze przed zakupem przynajmniej trzy stylizacje złożone z rzeczy które już posiadasz. Wtedy będzie to uzupełnienie twojej szafy a nie następna niepasująca szmatka.

3. Minimalizacja wzorów

Wzory na ubraniach są piękne, intrygujące i przyciągające wzrok. Problem z nimi jednak jest taki, że ciężko się je łączy z innymi rzeczami. Pamiętaj aby ponad połowa twoich ubrań była gładka, wtedy komponowanie stylizacje z wzorzystym elementem nie będzie takie trudne.

4. Czerń na jesienno-zimowy czas

W wyborze koloru obuwia i rajstop na okres jesienno-zimowy ogranicz się tylko do czarnego koloru. Nudno? Nieprawda! Ciekawa forma załatwi sprawę a pyzatym wyeliminuje się problem czy do tej sukienki pasują te albo inne buty? A jaki kolor rajstop? Odpowiedź jest prosta. Każde czarne buty i każde czarne rajstopy.

5. Złoto lub srebro

Zdecyduj się na jeden kolor dodatków i okuć. Przy pasku, zegarku, guzikach. Wtedy wszystko będzie do siebie pasować.

6. Przejrzystość szafy

Wieszając ubrania jedno na drugim zapominasz co jest pod spodem. Pamiętaj aby wszystko wisiało pojedynczo na wieszakach, wtedy możesz ogarnąć wzrokiem całość szafy i szybciej wybrać to co potrzebne.

7. Uniwersalna torebka

To bardzo upraszcza sprawę. Jeśli masz pomysł i chęć na wkomponowanie fikuśnej torebki to super! Ale gdy nie wiesz co będzie pasowało albo nie masz czasu na myślenie, chwytasz swoją uniwersalną torebkę i lecisz.