Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Surowce kosmetyczne – masło kakaowe, masło shea i inne naturalne kosmetyki

Zamiennikami dla naturalnych olejków są masła. Wykazują podobne działanie nawilżające, a do tego dokładnie natłuszczają. Nie chodzi oczywiście o klasyczne masła, którymi smarujemy kanapki, ale o specjalne preparaty pozyskiwane z nasion lub orzechów w celu stworzenia treściwej formuły. Należy do nich między innymi masło kakaowe i masło shea.

Naturalny olej czy masło – czym to się różni?

Nie jest tajemnicą, że olejki naturalne zdominowały dzisiejszy rynek kosmetyczny. Można je znaleźć w składach produktów od największych marek. Ich dobroczynne właściwości działają wielopoziomowo i są doskonałe dla włosów, skóry i paznokci. Każdy olejek jest inny i zawiera odmienne ilości witamin i składników odżywczych. Obecnie najczęściej stosuje się olejek arganowy, rycynowy i makadamia, ale coraz popularniejsze stają się olejki z awokado, pestek śliwki, marula czy z bazylii. Jednak, tak jak wcześniej było wspomniane, nie tylko olejki doskonale sprawdzają się do nawilżania suchej skóry i zniszczonych włosów. Duże uznanie zyskują także masła. Wiele osób zastanawia się, czym różnią się od siebie obydwa surowce kosmetyczne. Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim konsystencją. Co ciekawe, masło shea to również olej, ale inaczej pozyskiwany i o gęstszej konsystencji. Możemy to zauważyć podgrzewając masło. Stanie się ono płynne, co ułatwi aplikację produktu.

Surowce kosmetyczne: masło kakaowe i masło shea – jakie mają właściwości?

Masło kakaowe to produkt powstały z dojrzałych nasion kakaowca. Wytłaczany jest na ciepło w strefie tropikalnej, czyli tam skąd pochodzi. Masło kakaowe jest jadalne i stanowi składnik białej czekolady. Wykorzystuje się je w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Ale oczywiście najbardziej znane jest z produktów kosmetycznych, takich jak kremy, maści czy pomadki. Nic w tym dziwnego – w końcu doskonale nawilża i natłuszcza.

Jeśli chodzi o masło shea, jest to olej roślinny pozyskiwany z drzewa masłosza Parka, które naturalnie rośnie w Afryce. Tubylcy nazywają je drzewem życia. Drogocenne masło chroni przed szkodliwym wpływem promieni UV i łagodzi skutki oparzeń. W rodzimych rejonach, gdzie panują upały jest więc bezcenne. My możemy używać masła shea na co dzień do pielęgnacji skóry. Jeśli szukasz wysokiej jakości olejów i masełek, zajrzyj na stronę https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/. Dzięki dostępowi do bogatych w składniki odżywcze produktów zyskasz surowce kosmetyczne z wielu krajów świata, które w swoich stronach uznawane są za święte.

Kto powinien stosować surowce kosmetyczne?

Surowce kosmetyczne to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dogłębnego nawilżenia. Dzięki temu, że preparaty otrzymujemy w naturalnej formie, nie musimy już zastanawiać się nad znaczeniem niepokojąco długich wyrazów wypunktowanych w obszernym składzie drogeryjnych kosmetyków. Unikamy więc zbędnych dodatków i konserwantów. Surowce kosmetyczne są odpowiednie dla dzieci, ponieważ delikatnie opatulają skórę ochronną warstwą, nie ingerując w nią. Z kolei dorośli mogą skorzystać z odmładzających właściwości chociażby masła shea, które wykazuje działanie przeciwstarzeniowe.