Cechy dobrej sali weselnej! Oto Wasze propozycje

Organizacja wesela i ślubu to czas intensywnych przygotowań i podejmowania wielu decyzji. Warto w swoich wyborach opierać się na doświadczeniach innych, które pozwolą na uniknięcie podstawowych błędów. Jedną z ważniejszych decyzji, jest oczywiście wybór odpowiedniej Sali, w czym może pomóc https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/. Specjalnie dla Was zebraliśmy najczęściej powtarzane rady dotyczące wyboru idealne sali w czasie organizacji wesela i ślubu.

Wielkość sali

Rozmiar sali to podstawowy parametr, którym należy się kierować. Dlatego już na wczesnym etapie organizacji wesela i ślubu należy przemyśleć, czy przyjęcie ma być kameralne, czy huczne. Należy również stworzyć wstępną listę gości, która pozwoli na orientacyjne określenie liczby bawiących się osób. Sala nie powinna być zbyt duża, gdyż będzie wydawała się pusta, a goście się rozejdą. Zbyt mała sala z kolei oznacza brak swobody poruszania się i wrażenie ciasnoty. Należy również zwrócić uwagę na lokalizacje i wielkość parkietu. Dodatkowym atutem może być druga, mniejsza sala zlokalizowana przy sali głównej. Można będzie ją wykorzystać na dodatkowe atrakcje lub urządzić w niej popularne w ostatnich latach miejsce chilloutu i wypoczynku (przestrzeń, w której panie mogą na chwilę zrzucić buty, a panowie poluźnić krawaty i zrelaksować się w wygodnych fotelach). Wszystkie wymienione informację są istotne, dlatego warto je wcześniej sprawdzić na https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/rzeszow/ i odpowiednio wybrać miejsca warte uwagi.

Wygląd

Wygląd sali musi odpowiadać gustowi Pary Młodej oraz dobrze odpowiadać ogólnemu stylowi ślubu. Warto porozmawiać z obsługą o możliwościach aranżacyjnych sali, rodzajowi oferowanych stołów i krzeseł oraz stosowanym materiałom, szczególnie jeśli chodzi o obrusy. Zupełnie inaczej powinna wyglądać sala na eleganckie wesele, a inaczej na to w stylu rustykalnym. Jeśli chcemy, aby goście siedzieli przy okrągłych, eleganckich stołach, należy zapytać o taką możliwość już na początku rozmowy.

Oferowane menu

Jedzenie jest jedną z najważniejszych kwestii podczas przyjęcia weselnego. Ponadto niesmaczne, czy źle przyrządzone potrawy mogą sprawić, że cała reszta, nawet dopracowana w najdrobniejszych szczegółach zostanie niekorzystnie przyćmiona. Warto przed ostatecznym wyborem sali umówić się na degustacje. Należy również zapytać o ceny menu dziecięcego, możliwość zamówienia dań wegetariańskich lub wegańskich (oraz ich ceny). Niezwykle istotną kwestią jest również liczba dań podawanych na ciepło oraz ich pora (warto, aby w środku zabawy pojawiła się druga ciepła kolacja).

Lokalizacja sali

Idealna lokalizacja to taka, która gwarantuje łatwy dojazd, jest w niewielkim oddaleniu od miejsca ślubu, a jednocześnie jest w zacisznym miejscu, które gwarantuje spokój. Sala zlokalizowana przy ruchliwej ulicy może nie być zbyt dobrym pomysłem. Z drugiej strony znaczny dystans dzielący miejsce ślubu i miejsce wesela oznacza długi dojazd. Dodatkowym atutem zwłaszcza w ciepłe dni jest ogród, do którego goście mogą wyjść na chwilę relaksu oraz plac zabaw, jeśli na ślub zapraszamy również dzieci. Bliskość ogrodu, czy lasu będzie idealnie współgrała zwłaszcza w przypadku ślubów nawiązujących do natury.

Obsługa

Obsługa wysokiej jakości gwarantuje, że na stołach będzie panował porządek, potrawy będą przynoszone na czas, a napoje uzupełniane będą na bieżąco. Idealny kelner to taki, który jest ledwo zauważalny, a jednocześnie zawsze jest na czas, gdy goście go potrzebują. Warto również zwrócić uwagę ile osób przypada na jednego kelnera. Jeśli jedna osoba ma obsłużyć dużą ilość gości to automatycznie podanie zupy, czy dania głównego się znacznie wydłuży.