Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

W środę 15 września br. w Kalnicy w powiecie leskim rozpoczął się w II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry”. Funkcjonariusze, którzy na co dzień służą w Policji, Straży Granicznej i Wojsku Polskim, przez trzy dni przemierzali bieszczadzkie szlaki.

W Ośrodku Wypoczynkowo-Konferencyjnym „Bogdanka” wieczorem w środę 15 września, rozpoczął się II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry”. Na bieszczadzkie szlaki wyruszyli funkcjonariusze, na co dzień służący w Policji, Straży Granicznej i Wojsku Polskim oraz ich najbliżsi.

Przez trzy dni przemierzali szlaki w rejonie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, propagując pozytywny sposób spędzania czasu, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacji w terenie górskim oraz rozpowszechnianie zasad ekologicznego współistnienia.

Pierwszego dnia "mundurowi turyści" przeszli ponad 20 km z Ośrodka „Bogdanka”, przez Bacówkę PTTK Jaworzec, przełęcz Mieczysława Orłowicza oraz szczyt Smerek, do ośrodka w Kalnicy. Rajd zorganizowany przez Koło PTTK nr 8 Klub Górski „Orły” przy Komendzie Stołecznej Policji zgromadził ponad 100 uczestników. Współorganizatorami przedsięwzięcia były Koło Terenowe przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej „Plessino” oraz Klub Turystyki Górskiej „Neptun” przy Kaszubskim Dywizjonie Straży Granicznej.

Rajd ma na celu uczczenie 90-lecia utworzenia Lotnictwa Policji. W piątek uczestnicy rajdu złożyli wieniec w miejscu katastrofy śmigłowca w Cisnej, gdzie zginęli funkcjonariusze i pracownicy Policji. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, kwiaty przy obelisku złożył Komendant Powiatowy Policji w Lesku podinsp. Grzegorz Koczera.

(tekst: Paweł Ostaszewski /Gazeta Policyjna/akb, zdjęcia: uczestnicy rajdu/KPP Lesko)

  • II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry” - uczestnicy
  • II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry” - uczestnicy rajdu przemierzają Bieszczady
  • II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry” - złożenie kwiatów pod obeliskiem w miejscu katastrofy śmigłowca w Cisnej
  • II Ogólnopolski Pieszy Rajd Górski „Mundury w góry” - złożenie kwiatów pod obeliskiem w miejscu katastrofy śmigłowca w Cisnej