Jak wybrać preparaty przygotowujące do aplikacji sztucznych rzęs?

Stylizacja rzęs to nie tylko sama aplikacja sztucznych kępek czy pojedynczych włosków. Naturalne rzęsy do zabiegu najpierw trzeba odpowiednio przygotować.

Przed aplikacją

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs wymaga odpowiedniego przygotowania tych naturalnych włosków. Oczywiście największą uwagę przywiązujemy do wyboru kleju, natomiast w salonie potrzebne są ci także inne preparaty do sztucznych rzęs. Na początku zabiegu trzeba przede wszystkim sięgnąć po te, które zagwarantują, że rzęsy przed zabiegiem będą idealnie czyste.

Zabiegi do wykonania

Przede wszystkim pierwsze, co musisz wykonać, to demakijaż. Najlepiej sięgnąć tutaj po klasyczne płatki do demakijażu, ponieważ nie zawierają one substancji tłustych, a tych przed zabiegiem przedłużania rzęs trzeba koniecznie unikać. Następny etap to oczyszczenie przestrzeni między rzęsami oraz powieki. Tutaj najlepiej sięgnąć po szampon do rzęs, który usunie wszelkie zanieczyszczenia i pozostawi włoski idealnie czyste.

Jaki szampon do rzęs wybrać?

Szampony do rzęs występują obecnie w dwóch formatach: pianki i żelu. Szampon w piance to gotowy już preparat, który usuwa zanieczyszczenia nie tylko z naturalnych rzęs ale i tych sztucznych. Do zabiegu potrzebujesz specjalnego pędzelka, który pomoże ci dotrzeć z produktem do trudno dostępnych miejsc. Szampon w żelu to z kolei idealny produkt do wykorzystania przez klientkę w domu. Żel przed użyciem się rozrabia, a potem stosuje jak klasyczny szampon, aby zebrać zanieczyszczenia, które zabierają się na rzęsach przez cały dzień.