Polska telewizja – jak oglądać ją w UK?

Chcesz oglądać swoje ulubione programy z polskiej telewizji w Wielkiej Brytanii? To możliwe na parę sposobów. Jaki z nich warto wybrać? Sprawdź metody i wybierz tę, która będzie odpowiadała Ci w pełni!

1. Oglądanie telewizji w UK przez serwisy VOD

Dzisiaj bardzo popularne jest korzystanie z serwisów VOD, za pomocą których można uzyskać szybki dostęp do różnych programów za pośrednictwem internetu. VOD mają także polskie stacje telewizyjne, dlatego do oglądania telewizji wystarczy wtedy tylko dostęp do sieci.

Oglądanie telewizji w UK przez internet wymaga przede wszystkim posiadania internetu oraz wykonania rejestracji w serwisie VOD. Wiele materiałów dostępnych jest bezpłatnie, lecz czasami konieczne jest dokonanie wpłaty. Nie jest ona jednak wysoka. Dodatkowo nie potrzeba wtedy anteny telewizyjnej ani nawet telewizora, ponieważ programy można oglądać na komputerze.

Minusem tego typu rozwiązania jest jednak problem z dostępem do telewizji w niektórych lokalizacjach, gdzie internet nie jest szybki i często zdarzają się problemy w połączeniu. Czasami konieczne jest także skorzystanie z serwisów typu VPN, które pozwalają na dostęp do telewizji z innego kraju, w tym przypadku z Polski.

2. Polska telewizja satelitarna w UK

Druga opcja to skorzystanie z polskiej telewizji satelitarnej w Wielkiej Brytanii. W taki sposób mogą być między innymi odbierane programy z satelity jak Canal Plus UK czy Cyfrowy Polsat.

Wbrew pozorom, skorzystanie z polskiej telewizji satelitarnej w Wielkiej Brytanii nie jest skomplikowane. Konieczne jest dokonanie montażu anteny satelitarnej oraz podłączenie dekodera do telewizora. Wszystkim tym mogą zająć się firmy, które specjalizują się w montażu telewizji satelitarnej w Wielkiej Brytanii.

Polska telewizja satelitarna w UK może być opłacana w ramach abonamentu – wtedy należy wpłacać kwotę za telewizję w wybranym pakiecie, natomiast druga opcja to skorzystanie z telewizji na kartę, która wymaga wcześniejszego doładowania typu pre-paid. W tym przypadku nie ma potrzeby zawierania umowy, co jest wygodniejszą opcją dla osób, które nie chcą długoterminowo wiązać się z operatorem telewizji.

Wobec tego polską telewizję w Wielkiej Brytanii można oglądać zarówno przez internet, jak i przez satelitę. Każda z powyższych opcji ma swoje plusy i minus, dlatego najlepiej rozważyć je we własnym zakresie i wybrać dla siebie najlepszy sposób dostępu do polskiej telewizji w UK.