Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Zaleszany na drodze krajowej nr 77. Brały w nim udział dwa pojazdy- osobowy oraz ciężarowy. W wyniku zdarzenia, ciężarówka uderzyła w budynek mieszkalny.

Wczoraj około godz. 23.30, do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Zaleszany na drodze krajowej nr 77. Z dotychczasowych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 19-letni mieszkaniec Tarnobrzega, kierujący osobowym volvo, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ciągnikowi siodłowemu z naczepą. 40-latek kierujący pojazdem ciężarowym, chcąc uniknąć zderzenia, odbił i wjechał na posesję uderzając w dom, uszkadzając jego konstrukcję. Pomimo tego manewru doszło do uderzenia pojazdu osobowego w bok pojazdu ciężarowego.

Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala, właścicielowi domu nic się nie stało. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, wykonali dokumentację fotograficzną oraz szkic. Początkowo droga była zablokowana, aktualnie ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają do czasu zakończenia wszystkich czynności.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę i dostosowanie predkości do panujacych warunków pogodowych.

  • uszkodzony pojazd i budynek
  • wypadek Zaleszany
  • miejsce wypadku