Policyjne patrole motocyklowe dbają o bezpieczeństwo na drogach w Mielcu
Od kilku dni mieszkańcy naszego regionu mogą zauważyć na ulicach policyjne patrole motocyklowe. Funkcjonariusze są w gotowości, aby zapewnić bezpieczeństwo na drogach i reagować na wszelkie zagrożenia. Zachęcamy kierowców do odpowiedzialnej jazdy i przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
  1. Policyjne patrole motocyklowe na ulicach miasta i powiatu.
  2. Statystyki wypadków drogowych od początku 2024 roku.
  3. Najczęstsze przyczyny wypadków według policji.
  4. Apel policji o bezpieczeństwo na drogach.

Od początku 2024 roku drogi naszego miasta i powiatu były świadkami 25 wypadków drogowych, z których 7 zakończyło się tragicznie, a 27 osób odniosło obrażenia. Największą grupę poszkodowanych stanowią kierowcy samochodów osobowych. Dodatkowo zanotowano 311 kolizji drogowych.

Policyjne patrole motocyklowe, które pojawiły się na naszych drogach, mają na celu nie tylko pilnowanie porządku, ale również szybką interwencję w przypadku zagrożenia. Policjanci przestrzegają, że głównymi przyczynami wypadków są nadmierna prędkość, niezachowanie bezpiecznej odległości oraz jazda pod wpływem alkoholu.

Od piątku do poniedziałku mundurowi ujawnili 47 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Aż 5 kierowców straciło swoje prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym, przekraczając prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci apelują do kierowców, zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo! Wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Od wielu lat policja podkreśla, jak istotne jest dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przypominamy, że każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Dbajmy o to, aby nasze podróże były bezpieczne dla nas samych i innych uczestników ruchu.

Patrole motocyklowe to nie tylko element prewencyjny, ale również sposób na szybkie dotarcie do miejsc, gdzie może być potrzebna pomoc. Funkcjonariusze są gotowi do działania w każdej chwili, aby zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo.


Według informacji z: Policja Rzeszów