Uroczyste pożegnanie asp. sztab. Edwarda Rozenbajgiera w Haczowie
1 czerwca w kościele Wniebowzięcia NMP w Haczowie odbyły się uroczystości pogrzebowe zasłużonego funkcjonariusza straży pożarnej, asp. sztab. w st. spocz. Edwarda Rozenbajgiera. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele lokalnych i wojewódzkich struktur straży pożarnej, oddając hołd swojemu wieloletniemu koledze.
  1. Msza Święta w kościele Wniebowzięcia NMP w Haczowie.
  2. Przeniesienie trumny na cmentarz parafialny przez strażaków OSP.
  3. Udział przedstawicieli PSP i OSP.
  4. Wystawienie asysty honorowej i obecność orkiestry.

W ceremonii uczestniczyli m.in. zastępca podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Dariusz Homa oraz komendant powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztof Folta wraz z zastępcą bryg. Bogdanem Biedką. Obecni byli również funkcjonariusze i emeryci Komendy Miejskiej PSP w Krośnie oraz Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie, co świadczy o dużym szacunku, jakim darzono zmarłego.

Po zakończeniu Mszy Świętej, trumna z ciałem Edwarda Rozenbajgiera została przeniesiona na cmentarz parafialny w Haczowie przez strażaków ochotniczych straży pożarnych. Pogrzeb miał charakter uroczysty, a w ceremonii uczestniczyła kompania honorowa, liczne poczty sztandarowe oraz orkiestra, co podkreślało wagę i szacunek, jakim darzono zmarłego.

Edward Rozenbajgier był wieloletnim Komendantem Gminnym OSP gminy Haczów oraz prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Brzozowie. Jego zaangażowanie i praca na rzecz lokalnej społeczności pozostaną na długo w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję z nim współpracować.


Straż Pożarna Rzeszów