Ponad 7 tys. dzieci wzięło udział w Rowerowym Maju w Rzeszowie
Rowerowy Maj w naszym mieście zgromadził ponad 7 tysięcy młodych uczestników, którzy wspólnie wykonali imponującą liczbę przejazdów. To wydarzenie promuje zdrowy styl życia i ekologiczne podejście do transportu, łącząc zabawę z rywalizacją.
  1. Ponad 7 tysięcy uczniów i przedszkolaków uczestniczyło w akcji.
  2. Wykonano 154 464 przejazdy rowerowe.
  3. Podsumowanie akcji odbędzie się 16 czerwca na Bulwarach.
  4. Najlepsze placówki otrzymają nagrody, w tym parkingi rowerowe.

W tegorocznej, trzeciej edycji kampanii Rowerowy Maj wzięło udział 63 placówki edukacyjne, w tym przedszkola, szkoły podstawowe oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Akcja trwała od 6 do 29 maja, a w rywalizacji uczestniczyły dzieci i młodzież z 937 klas i grup.

Podsumowanie kampanii zaplanowano na 16 czerwca na rzeszowskich Bulwarach. Wówczas uczestnicy przejadą przez miasto, a zwycięzcy zostaną oficjalnie ogłoszeni. Najlepsze placówki w trzech kategoriach – duże szkoły, małe szkoły oraz przedszkola – otrzymają parkingi rowerowe.

Za największą aktywność nagrodzone zostaną również indywidualne klasy i grupy. Najlepsza klasa w szkole podstawowej wygra bilety do kina dla wszystkich uczniów, a najaktywniejsza grupa przedszkolna otrzyma pudło z zabawkami oraz słodkie upominki. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy przedszkoli zostaną obdarowani słodyczami.

Najbardziej zaangażowani uczestnicy indywidualni otrzymają karty podarunkowe do sklepu Decathlon. Wśród nich zostaną również rozlosowane rowery oraz różne sprzęty i akcesoria sportowe, co z pewnością zachęci do dalszej aktywności.

Rowerowy Maj to największa w Polsce akcja promująca zdrowy tryb życia oraz proekologiczne postawy wśród dzieci, uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów. Inicjatywa zapoczątkowana przez Miasto Gdańsk odbywa się już po raz dziesiąty w skali kraju.


Wg inf z: UM Rzeszów