Rodzinny Turniej Szachowy: Emocje i zacięta walka o Puchar Dyrektora
W minioną sobotę, 22 czerwca 2024 roku, odbyło się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników gry w szachy. XVII Rodzinny Turniej Szachowy przy Centrum Młodzieży przyciągnął zarówno młodych adeptów, jak i starszych entuzjastów tej królewskiej gry, dostarczając uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych chwil.

Emocje na szachownicach i zacięte rozgrywki

W sobotnie przedpołudnie Centrum Młodzieży przy ul. Osmeckiego 51 wypełniło się szachistami w różnym wieku. Odbyła się tam 17. edycja Rodzinnego Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora Centrum Młodzieży, która przyciągnęła liczne rodziny oraz młodych indywidualnych zawodników. Atmosfera była pełna napięcia i rywalizacji, a ostateczne wyniki zostały rozstrzygnięte dopiero w ostatniej, siódmej rundzie.

Rozgrywki w kategorii rodzinnej

Turniej podzielono na dwie główne kategorie: rodzinną oraz indywidualną do lat 12. W rywalizacji rodzinnej, po wielu zaciętych partiach, pierwsze miejsce zajęli Andrzej Mazurkiewicz i Miłosz Mazurkiewicz, pokazując doskonałe zgranie i strategiczne myślenie. Drugie miejsce przypadło duetowi Grzegorz Draganik i Jan Draganik, natomiast trzecie miejsce zdobyli Oskar Betlej i Norbert Ferfecki. Każda rodzina wniosła do turnieju swój unikalny styl gry, a rywalizacja była naprawdę zacięta.

Młodzi mistrzowie w kategorii indywidualnej

Kategoria indywidualna do lat 12 była równie emocjonująca. Pierwsze miejsce zdobył Piotr Pomianek, który wykazał się wyjątkową precyzją i cierpliwością w swoich ruchach. Na drugim miejscu uplasował się Jan Draganik, a trzecie miejsce przypadło Aleksandrowi Świerczyńskiemu. Młodzi szachiści pokazali, że nawet w tak młodym wieku można prowadzić strategiczne rozgrywki na najwyższym poziomie.

Specjalne wyróżnienia i zakończenie turnieju

Tradycyjnie, podczas turnieju nagrodzono najmłodszego i najstarszego uczestnika, co dodatkowo podkreśliło rodzinny charakter wydarzenia. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy, niezależnie od wyniku, otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, co było miłym akcentem podsumowującym dzień pełen szachowych emocji.

XVII Rodzinny Turniej Szachowy okazał się kolejnym sukcesem organizatorów i uczestników, pokazując, że szachy to gra, która łączy pokolenia i dostarcza niezapomnianych wrażeń. To nie tylko sport, ale również świetna okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych, ucząc się przy tym cierpliwości i strategicznego myślenia.

Źródło: Młodzieżowy Dom Kultury Rzeszów