Policjanci z Rzeszowa zapraszają do wakacyjnej akcji honorowego krwiodawstwa

2 min czytania
Policjanci z Rzeszowa zapraszają do wakacyjnej akcji honorowego krwiodawstwa


Wakacje to czas, gdy zapotrzebowanie na krew rośnie, a policjanci z Rzeszowa ponownie pokazują, jak wielka siła tkwi w bezinteresownej pomocy. W tym roku rusza druga edycja akcji „WAKACJE 2025”, która może uratować wiele ludzkich istnień – wystarczy tylko zgłosić się do punktów krwiodawstwa i powiedzieć magiczne słowo „POLICJA”!

  • Rzeszowscy policjanci mobilizują się do letniej zbiórki krwi
  • Jak i gdzie można oddać krew w Rzeszowie i regionie podczas wakacji

Rzeszowscy policjanci mobilizują się do letniej zbiórki krwi

W sercu Podkarpacia, przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie działa wyjątkowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK, który skupia funkcjonariuszy oddających krew regularnie. To właśnie oni po raz drugi organizują wakacyjną akcję pod hasłem „WAKACJE 2025”. Inicjatywa ma na celu wsparcie regionalnych placówek krwiodawstwa w czasie, gdy zasoby tego bezcennego leku znacznie się kurczą.

Oddając krew, każdy z nas staje się bohaterem codzienności – pomaga ratować życie tych, którzy nagle znaleźli się w potrzebie. Policjanci zachęcają wszystkich mieszkańców Podkarpacia do udziału w akcji, przypominając, że wystarczy odwiedzić dowolny punkt Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz podać hasło „POLICJA”.

Jak i gdzie można oddać krew w Rzeszowie i regionie podczas wakacji

Akcja trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2025 roku i obejmuje wszystkie placówki krwiodawstwa działające na terenie województwa podkarpackiego. To doskonała okazja, by połączyć wakacyjny czas z realną pomocą dla potrzebujących. Zbiórka odpowiada na apel Regionalnego Centrum Krwi, które zwraca uwagę na spadek zapasów krwi właśnie latem.

Warto pamiętać, że honorowe krwiodawstwo to nie tylko szlachetna idea, ale także konkretne wsparcie dla służby zdrowia. Policjanci z Klubu HDK PCK przy Oddziale Prewencji Policji w Rzeszowie dają przykład, jak można systematycznie angażować się w działania na rzecz ratowania życia – oddając krew kilka razy do roku.

„Łączy nas wspólne dobro” – to motto przewodnie akcji i postawa, która inspiruje do działania każdego z nas.

Policja Rzeszów

Autor: krystian