Policjanci weszli przez okno - uratowali 73-latkę, która upadła z wózka

Około godz. 21.30 funkcjonariusze zauważyli w domu zapalone światło i uchylone okno. Przez nie dostali się do mieszkania i udzielili pomocy 73-latce, która nie mogła podnieść się po upadku z wózka inwalidzkiego - pozostali z nią do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.
Około godz. 21.30 jarosławscy funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie od 73-letniej kobiety. Seniorka poinformowała, że jest sama w domu, upadła z wózka inwalidzkiego i nie może się samodzielnie podnieść; jedyną możliwością wezwania pomocy było połączenie pod numer 112.
Funkcjonariusze jako pierwsi dotarli na miejsce. Drzwi wejściowe były zamknięte. Mundurowi zauważyli, że w kuchni pali się światło, a jedno z okien jest niedomknięte. Sierż. Przemysław Kluzowicz wszedł do środka przez uchylone okno i odnalazł kobietę leżącą na dywanie w pokoju.
Seniorka była przytomna. Poinformowała, że w przeszłości doznała urazu kręgosłupa i obawia się samodzielnego podniesienia. Funkcjonariusze pomogli jej i otoczyli opieką do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.
Ratownicy przewieźli kobietę do szpitala. W działaniach brał udział także st. post. Mateusz Mazepa. Interwencja pokazuje, że policjanci często wykonują czynności wykraczające poza typowe zadania porządkowe - zapewniają pomoc w sytuacjach medycznych i zabezpieczają miejsce do czasu przekazania poszkodowanych służbom medycznym.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ostatnie Artykuły

Na S19 ziemia idzie w miliony. Budowa między Babicą a Jawornikiem nabiera tempa

Remont na dziewiątce w Kolbuszowej. Nocą zamkną rondo Lubomirskiego

Kolaże, które łamią schematy - w Słocinie pojawią się „Nieoczywiste relacje”

W Parku Sybiraków spotkają się prawnicy, lekarze i inżynierowie

Hejt pod lupą w Lubaczowie - uczniowie usłyszeli o konsekwencjach

70-latek zaatakował w sklepie i zabrał żywność za 138 zł

Pijany 67-latek wezwał służby do fikcyjnego wypadku w Polańczyku

Motocykliści i policja ruszyli na drogę - przypomnienie, które ma znaczenie

30 gramów kokainy w aucie - kontrola w Gorliczynie skończyła się aresztem

Rzeszów w centrum rozmów o bezpieczeństwie. Padły mocne słowa o dronach
![[SIATKÓWKA] PGE Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 w PlusLidze – goście z Rzeszowa długo prowadzili, ale końcówka należała do gospodarzy](/images/mecz/thumbnails/pge-projekt-warszawa-asseco-resovia-rzeszow-27042026-32.webp)
[SIATKÓWKA] PGE Projekt Warszawa – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 w PlusLidze – goście z Rzeszowa długo prowadzili, ale końcówka należała do gospodarzy

Rzeszów stawia na młody futbol. Na stadionie czeka weekend pełen emocji

Nowy plik dla podatków dochodowych rusza etapami. Zmiany obejmą coraz więcej firm

