118 gramów narkotyków w mieszkaniu 41-latka. Sanocka policja zareagowała na czas

118 gramów narkotyków w mieszkaniu 41-latka. Sanocka policja zareagowała na czas

FOT. Policja Rzeszów

Kryminalni z Sanoka weszli do mieszkania 41-latka po informacji, że może tam trzymać znaczne ilości narkotyków. W lokalu znaleźli marihuanę, amfetaminę i mefedron - łącznie blisko 118 gramów oraz przedmioty do porcjowania i pakowania. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań i usłyszał zarzut, za który grozi nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego sanockiej jednostki ustalili, że 41-letni mieszkaniec powiatu sanockiego może przechowywać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości środków odurzających. Zebrane informacje wskazywały, że właśnie tam mogą znajdować się niedozwolone substancje. Funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres, chcąc zapobiec ich ukryciu albo sprzedaży.

Podczas przeszukania lokalu policjanci zabezpieczyli substancje zabronione oraz przedmioty służące do ich porcjowania i pakowania. Wstępne badania potwierdziły, że były to marihuana, amfetamina i mefedron w łącznej ilości blisko 118 gramów.

41-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za takie przestępstwo polskie prawo przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Ta sprawa pokazuje, jak szybko policyjna informacja może przełożyć się na konkretne działania i twardy zarzut. Przy narkotykach nie było tu miejsca na przypadek - kryminalni zabezpieczyli towar, zanim zdążył zniknąć z mieszkania.

na podstawie: KWP Rzeszów.

Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Rzeszów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.