Policja ruszyła na Maziarnię - nowa łódź już patroluje akwen

FOT. KWP Rzeszów
Na zbiorniku Maziarnia w Wilczej Woli kolbuszowscy policjanci po raz pierwszy w tym sezonie weszli na wodę. Funkcjonariusze sprawdzali akwen, obserwowali wypoczywających i reagowali na zagrożenia, a do służby skierowali nową łódź Sportis z silnikiem zaburtowym Mercury.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej kontrolowali zbiornik, zwracając szczególną uwagę na osoby korzystające z desek, kajaków i innego sprzętu pływającego. Mundurowi przypominali też o obowiązku używania środków asekuracyjnych i prowadzili działania profilaktyczne wśród wypoczywających nad wodą.
Nowa łódź Sportis zastąpiła jednostkę, która wcześniej patrolowała Jezioro Tarnobrzeskie. Teraz będzie służyć policjantom dbającym o bezpieczeństwo na Maziarni przez cały sezon letni.
Patrole wodne mają zapobiegać niebezpiecznym zachowaniom i pozwalać na szybkie reagowanie wtedy, gdy nad wodą dochodzi do sytuacji wymagających interwencji. Policja przypomina, że bezpieczeństwo na akwenie zależy przede wszystkim od rozwagi, przestrzegania przepisów i zachowania ostrożności.
To dobry znak dla wypoczywających, ale też wyraźne ostrzeżenie - nad wodą jeden błąd wystarczy, by spokojny dzień zamienił się w akcję ratunkową.
na podstawie: Policja Rzeszów.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KWP Rzeszów). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Jeden jechał po alkoholu, drugi bez uprawnień - oba zatrzymania w powiecie stalowowolskim

Rzeszów rusza w osiedla z letnią kulturą. Rodzinny cykl ma mocny finał

Upał zwiększa pobór wody. W powiecie rzeszowskim pada apel o oszczędzanie

Ponad 400 wakacyjnych wydarzeń w Rzeszowie. Lipiec pęka od atrakcji

Duże zmiany na Batalionów Chłopskich. Pod kładką rusza wymiana ciepłociągu

Jednoślad pod lupą policji - ponad 700 kontroli i trzy osoby po alkoholu

Policja ruszyła na Maziarnię - nowa łódź już patroluje akwen

Przy Baligrodzkiej rusza plan. Wnioski można składać przez trzy tygodnie

Najlepsi uczniowie odebrali nagrody. W Powiecie Rzeszowskim nie było przypadkowych nazwisk

Kajakarze znaleźli ciało na zalewie w Radymnie - 53-latek nie przeżył

Sekundy zdecydowały o tytule - podkarpaccy strażacy najlepsi we Wrocławiu

Ukradł łańcuszek za 13,8 tys. zł i schował się w budynku komendy

Jasło wygrało finał Patrol Roku - teraz jedzie po ogólnopolski tytuł

Sprawy urzędowe w Rzeszowie? Poproś o pomoc tłumacza przysięgłego ukraińskiego
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rzeszowie - kontakt, godziny, zadania
- Parafia św. Józefa w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia św. Rocha w Rzeszowie - msze, sakramenty, kancelaria
- Parafia Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie - kontakt, msze, kancelaria
- Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie - kontakt, usługi i godziny
- Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
