24 marca 2018r., w Rzeszowie, odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w knockdown. Zawody zgromadziły 230 zawodników z 30 Klubów z całej Polski. Klub Sportowy Oyama Rzeszów reprezentowała liczna – 19 osobowa ekipa w składzie: Mateusz Kosturek, Patryk Kosturek, Rafał Świder, Klaudia Bajrasz, Ewa Sobiło, Jakub Depa, Gabriela Sudoł, Aleksandra Depa, Eryk Barczak, Jan Winiarski, Daniel Kokoszka, Mateusz Bołdak, Weronika Tatara, Martyna Kowal, Karolina Pieczonka, Aleksandra Stafiej, Paulina Sułkowska, Patrycja Lasek i Agata Szczepanik.

W godzinach przedpołudniowych rozpoczęła się rywalizacja w konkurencji KATA i KOBUDO (kata z bronią). 9 pucharów zostało w Rzeszowie, a wywalczyli je:
•    Klaudia Bajrasz seniorka II miejsce KOBUDO, mistrzynie III miejsce KATA

Po godzinie 16.00 odbył się II Puchar Polski OYAMA CUP – seniorów i seniorów starszych w konkurencji knockdown. Dwóch rzeszowskich zawodników po licznych pojedynkach stanęło na najwyższym stopniu podium, sięgając po złoto – Ewa Sobiło (seniorka do 60 kg) oraz Mateusz Kosturek (senior do 80 kg).

Przed dekoracją zwycięzców, odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych klubów i zawodników w minionym sezonie. Prezes OYAMA PFK – Hanshi Jan Dyduch, uhonorował rzeszowski Klub pucharem za zajęcie 3 miejsca w rankingu. Wyróżnienie za wysokie wyniki w pracy trenerskiej w imieniu swoim i trenerów klubu odebrał Prezes Klubu Sportowego Oyama Rzeszów – Patrycjusz Mostek. Wśród nagradzanych zawodników nie zabrakło naszych podopiecznych: