Hackathon NASA Space Apps Challenge w Rzeszowie — 4–5 października 2025

W Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja międzynarodowego hackathonu organizowanego we współpracy z NASA. Wydarzenie skierowane jest do programistów, inżynierów, studentów i osób zainteresowanych technologiami oraz danymi otwartymi. Uczestnicy będą pracować nad zadaniami związanymi ze STEM, wykorzystując udostępnione zbiory danych i narzędzia, a także rozwijać umiejętności potrzebne do wdrażania praktycznych rozwiązań.
Podstawowe informacje
- Data i godziny: 4 października 2025, godz. 9:00 – 5 października 2025, godz. 17:00 CEST
- Miejsce: ulica Lenartowicza 6, 35-051 Rzeszów, Polska (PCI ProtoLab) oraz możliwość udziału zdalnego poprzez Discord
- Tryb pracy stacjonarnej: 9:00–17:00
Tematyka i cele
Tegoroczna edycja skupia się na trzech obszarach: nauka (rozwijanie kompetencji w ramach STEM), wdrażanie (przekształcanie otwartych danych w praktyczne aplikacje) oraz przywództwo (inspirowanie i wspieranie lokalnej społeczności w tworzeniu innowacji). Zadania konkursowe bazują na publicznie dostępnych danych i mają zachęcać do interdyscyplinarnej współpracy.
Dla kogo i co można zyskać
- Uczestnictwo jest przeznaczone dla osób z różnych środowisk: programistów, inżynierów, naukowców, studentów oraz entuzjastów technologii.
- Wydarzenie to okazja do pracy zespołowej nad realnymi problemami, poszerzenia umiejętności praktycznych i networkingu.
- Możliwość pracy hybrydowej — lokalnie w PCI ProtoLab lub zdalnie przez Discord.
Organizacja i rejestracja
Wydarzenie odbywa się lokalnie w PCI ProtoLab przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie. Udział wymaga rejestracji — informacje o zapisach i warunkach uczestnictwa są dostępne w zgłoszeniu organizatorów. Zaleca się wcześniejszą rejestrację ze względu na ograniczoną liczbę miejsc stacjonarnych.
Wskazówki praktyczne
- Zabierz ze sobą laptop i niezbędne akcesoria do pracy zespołowej.
- Przygotuj krótkie portfolio lub opis umiejętności, które mogą ułatwić dobór zespołu.
- Sprawdź godziny pracy organizatorów i zasady udziału zdalnego, jeśli nie planujesz przyjazdu na miejsce.
Autor: info_wydarzenia
Ostatnie Artykuły

131 km/h w terenie zabudowanym - policja zatrzymała 13 praw jazdy

„Dworskie Ogrody” na biurku urzędu. Rusza wyłożenie planu dla tej części Rzeszowa

Aplikacyjne taksówki pod lupą - 167 kontroli i 19 wykroczeń

Sądowy zakaz nie zatrzymał 21-latka - Volvo w Tarnobrzegu wpadło podczas kontroli

Seniorka wchodziła przed auta. Policjantka z Radomyśla zareagowała natychmiast

W Jedliczu symulowali katastrofę lotniczą - służby dostały twardą próbę

Rzeszów posłucha mieszkańców dwóch osiedli zanim ruszy rozmowa o zmianach

Wiosna zaczęła się od tańca - rzeszowskie zespoły błysnęły w Dębicy

W III Liceum sprawdzili wiedzę o wodzie, ekologii i pracy rzeszowskiego MPWiK

Toyota skosiła ogrodzenie w Wielkich Oczach - kierowca miał ponad 2,5 promila

Taneczna Niezapominajka wraca do Rzeszowa i szuka nowych grup

Black Hawk nad Bieszczadami - kontrterroryści ćwiczyli w trudnym terenie

Igor Herbut domknie festiwal, na który zgłosiło się 186 wykonawców

