Policja Rzeszów: Finał XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego”
36 zawodników reprezentujących 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerię Wojskową przez ostatnie cztery dni rywalizowało o tytuł najlepszego policjanta ruchu drogowego w kraju. Uczestnicy, wyłonieni wcześniej w eliminacjach wojewódzkich, zmierzyli się w 6 konkurencjach sprawdzających ich wiedzę i umiejętności zawodowe. Najlepszym w konkurencji - test ze znajomości wybranych przepisów okazał się mł.asp. Marcin Opałacz reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.
W dniach 18-21 września br. w Małopolsce miał miejsce finał XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego”, nad którym patronat honorowy objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński. W sześciu konkurencjach konkursowych, rozgrywanych przez cztery dni, udział wzięli najlepsi funkcjonariusze ruchu drogowego z kraju.
Do współzawodnictwa na szczeblu krajowym przystąpiło 34 policjantów ruchu drogowego. Zostali oni wyłonieni podczas eliminacji przeprowadzanych na szczeblach powiatowym i wojewódzkim. Każdy garnizon zgłosił po dwóch policjantów. Dodatkowo, w finale konkursu, na zasadzie honorowego uczestnictwa, brali udział dwaj żołnierze z Żandarmerii Wojskowej. W sumie startowało 36 zawodników reprezentujących 17 garnizonów Policji oraz Żandarmerię Wojskową. Zawodnicy rywalizowali w wielu zadaniach sprawdzających ich wiedzę oraz umiejętności zawodowe. Poszczególne konkurencje rozgrywane były na terenie Krakowa oraz Chrzanowa.
Finał konkursu obejmował następujące konkurencje:
- Konkurencja K-1 test ze znajomości przepisów, w szczególności ustaw: prawo o ruchu drogowym, zagadnień prawa karnego, procedury karnej, prawa o wykroczeniach, procedury wykroczeniowej oraz regulujących transport drogowy, a także taktyki pracy policjanta oraz innych przepisów służbowych.
- Konkurencja K-2 strzelanie z broni służbowej z dobiegiem.
- Konkurencja K-3 kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu.
- Konkurencja K-4 jazda sprawnościowa motocyklem służbowym.
- Konkurencja K-5 jazda sprawnościowa samochodem osobowym po wyznaczonym torze oraz przebiegnięcie wyznaczonego odcinka.
- Konkurencja K-6 sprawdzian praktycznych umiejętności udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.
Reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł.asp. Marcin Opałacz pokonał wszystkich w konkurencji - test ze znajomości wybranych przepisów.
Po czterech dniach zmagań, komisja, która od początku śledziła poczynania uczestników, podsumowała punktację każdego z zawodników. Na tej podstawie wyłoniła laureata konkursu i zwycięzców w klasyfikacji drużynowej.
Na dziedzińcu siedziby OPP w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia finału konkursu. Ceremonię rozpoczęto meldunkiem, który dowódca uroczystości mł. insp. Zbigniew Woszczek złożył Zastępcy Komendanta Głównego nadinsp. Janowi Lachowi.
Następnie Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta przywitał wszystkich uczestników uroczystości. Generał podkreślił, że prowadzenie Ogólnopolskiego Konkursu Policjant Ruchu Drogowego” to wyróżnienie i prestiż dla małopolskiego garnizonu. Dla policjantów to dodatkowe doświadczenie i nauka. Komendant pogratulował zwycięzcom i ich przełożonym, doceniając wysoki poziom umiejętności.
Puchary i nagrody wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik i Dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP insp. Zdzisław Sudoł.
Więcej informacji o finale konkursu na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie
Policja Podkarpacka, podkarpacka.policja.gov.pl/, podkarpacka.policja.gov.pl/rze/aktualnosci/87513,Final-XXXI-edycji-Ogolnopolskiego-Konkursu-Policjant-Ruchu-Drogowego.html
Ostatnie Artykuły

Grease pod gwiazdami na Białej - letnie kino z klimatem, którego nie da się podrobić

W Rzeszowie wyjaśniono zasady zakładania firmy i nowe przepisy dla Ukraińców

Nowy wiadukt na S19 kończy objazd pod Strzyżowem i porządkuje ruch

Gigantyczne centrum Biedronki ruszyło w Sokołowie Małopolskim

S19 pod prąd i czołówka - 31-latek trafił do aresztu

Zielony spray zdradził rower spod szkoły - kryminalni byli po służbie

Fałszywy alarm o gazie - 45-latka miała w organizmie ponad 2 promile

Jechał kradzionym rowerem pod Stalową Wolą, usłyszał pięć zarzutów

W Rzeszowie rusza Space4Leaders. Młodzi zbudują własne kampanie społeczne

Nowe opłaty za paczki - policja ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Pszczela wakacyjna misja w Rzeszowie - kULtura Ula la! wraca do Załęża

Medale i awanse w Krasiczynie. Wojewoda podkreśliła rolę Służby Więziennej

Lato z Estradą Rzeszowską rozpisane. Są koncerty, kino i spacery z przewodnikiem

Seniorzy znów zatańczą na bulwarach - letnia potańcówka wraca do Rzeszowa
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie - kontakt, godziny przyjęć, zawiadomienia o przestępstwie
- Parafia św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Bożego Ciała w Rzeszowie - msze, kancelaria, sakramenty
- Urząd Statystyczny w Rzeszowie - kontakt, oddziały, REGON i dane regionalne
- Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie - zapisy, zajęcia sportowe i korty tenisowe
- Zespół Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Rzeszowie - kontakt, rejestracja, badania
