Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Właściciele firm, mogą wybrać różne metody finansowania samochodów służbowych. Oczywiście, jako najpopularniejszy jawi się leasing, natomiast tendencja ta ciągle się zmienia, a dodatkowo – pojawiła się mocna konkurencja w postaci wynajmu długoterminowego.

Jest to rozwiązanie, które jeszcze przed kilkoma laty było głównie dostępne dla większych firm ze sporymi flotami samochodów. Aktualnie, także dla mniejszych przedsiębiorstw, które chcą mieć auto marki Audi, BMW lub Mazda wynajem długoterminowy w Arval staje się możliwością.

Wynajem długoterminowy jest podobny do leasingu

Ogólne założenia wynajmu długoterminowego aut przypominają te, które jawią się w wypadku leasingu. Przedsiębiorca nie otrzymuje samochodu na własność, natomiast zobowiązany jest do regularnej płatności za użytkowanie pojazdu, który w danej chwili znajduje się w ofercie firmy wynajmującej. Ustalona opłata za usługę, (najczęściej comiesięczna) dotyczy nie tylko samego wynajmu auta, ale też wielu różnych, dodatkowych usług, które świadczy profesjonalna, zewnętrzna firma. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszelkie kwestie, które dotyczą serwisowania samochodu, jego bieżącej obsługi oraz ubezpieczenia – zostają z nas zdjęte.

Jest jednak pewien znaczący aspekt, który odróżnia wynajem długoterminowy samochodu od leasingu, a jest to możliwość wykupu pojazdu, kiedy umowa dobiegnie końca. W opisywanej metodzie finansowania samochodu, takiej opcji nie posiadamy. Po prostu zwracamy auto jego właścicielowi.

Korzyści…

Decydując się na opisywane rozwiązanie, wszelkie raty możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów oraz nie musimy martwić się o wszystkie wymienione wyżej kwestie, związane z użytkowaniem samochodu. Koszty, jakie będziemy musieli ponieść z pewnością nie będą dla nas żadnym zaskoczeniem. Są stałe i bardzo przewidywalne, ponieważ comiesięczne raty reguluje zapis w umowie najmu. Ponadto, nie ma to kompletnie żadnego wpływu na zdolność kredytową.

Co więcej, kiedy dojdzie do ewentualnej awarii lub też wypadku, zawsze otrzymamy pojazd zastępczy. Dzięki temu, nie musimy przerywać naszych działań, nasza firma może stale funkcjonować, szczególnie jeśli nasze obowiązki wymagają właśnie obecności samochodu.

To co jeszcze rozróżnia wynajem długoterminowy od leasingu to fakt, że w wypadku tej pierwszej opcji możemy, ale nie musimy uiszczać wstępnej opłaty. W związku z tym, nie ma konieczności posiadania wkładu własnego, abyśmy mogli skorzystać z oferty tego typu.

Zakup lub leasing Mazdy czy wynajem długoterminowy?

Mniejsze firm nie pozostaną w tyle…

Chociaż usługi wynajmu długoterminowego były głównie zarezerwowane dla sporych firm transportowych, obecnie nie ma najmniejszego problemu, aby z tej opcji korzystały także mniejsze przedsiębiorstwa. Na zachodzie jest już to naturalna kolej rzeczy. Co ciekawe, w naszym kraju (od niedawna) też jest to już możliwe.

Należy jednak pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Firma z pewnością zostanie sprawdzona pod kątem tego, czy aby na pewno jest zdolna do terminowego opłacania rat. Zazwyczaj należy przejść proces weryfikacyjny, który przeprowadza podmiot wynajmujący. Dlatego też, niektóre mniejsze przedsiębiorstwa nie będą mogły skorzystać z tej opcji, podobnie jak z leasingu lub też klasycznego kredytu.

Kiedy jesteśmy przekonani, że nasza firma może sobie pozwolić na wynajem długoterminowy kalkulator dostępny w sieci, pomoże nam obliczyć wszelkie koszty. Nie ma się co oszukiwać - jest to bardzo wygodne rozwiązanie, patrząc chociażby na multum dodatkowych usług i niskie raty.