Drewno to materiał, który doskonale sprawdza się zarówno w warunkach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Świetnie komponuje się z innymi materiałami jak beton czy szkło, powodując złagodzenie ich surowej tekstury. Jednak aby zachować jego doskonały wygląd należy odpowiednio je zabezpieczyć przed szkodliwymi czynnikami, które w przypadku drewna na zewnątrz ma kolosalne znaczenie. Farby zewnętrzne do drewna, dzięki specjalnej formule idealnie izolują drewno przed słońcem, deszczem czy zmiennymi temperaturami.

Jak wybrać farbę do drewna w ogrodzie?

Farby do malowania drewna na zewnątrz – kilka faktów

Jeśli chcemy, aby nasze drewno w ogrodzie lub na tarasie wyglądało nieskazitelnie i służyło nam przez wiele lat, należy zaopatrzyć się w produkty do malowania drewna na zewnątrz, które ochronią drewno przed zmiennymi warunkami pogodowymi, a jednocześnie nadadzą mu niebanalnego wyglądu. Najlepsza farba do drewna? Nie ma jednego produktu, który spełni oczekiwania wszystkich klientów. Farby do drewna zewnętrzne od najlepszych producentów jak Jedynka czy Beckers do drewna to synonim wydajności i jakości na najwyższym, światowym poziomie. Farby do drewna na zewnątrz powinny charakteryzować się właściwościami hydrofobowymi, dzięki którym drewno nie gnije i nie kruszeje. Odpowiednia farba do malowania drewna to również odporność na zabrudzenia, które nie mają szansy wniknąć w jego głębsze partie. Dodatkowo, produkty do malowania drewna na zewnątrz muszą dokładnie przylegać do powierzchni drewna, które jest surowcem niezwykle podatnym na otoczenie. Dobra farba do drewna to taka, na której nie pojawiają się pęcherzyki prowadzące do późniejszego łuszczenia się farby. Dobrym produktem jest również farba ekologiczna do drewna, która nie zawiera substancji zagrażających naszemu zdrowiu.

Jak znaleźć farbę do drewna w odpowiednim kolorze?

Kolorowe farby do drewna, jak złota farba do drewna, nie są zbyt oczywistym wyborem. Jednak wybór farby do drewna i kolorów to sprawa indywidualna, która zazwyczaj uwarunkowana jest nie tylko naszym zamysłem co do aranżacji wnętrza czy ogrodu, ale również specyfiką danego miejsca. Nie ma co ukrywać, że biała farba do drewna to najbardziej powszechne rozwiązanie stosowane przez większość z nas. Biala farba do drewna świetnie wpływa na estetykę każdego wnętrza, niezależnie od tego czy mamy do czynienia z nowoczesnością czy klasyką. Farba biała do drewna, jak również szara farba do drewna to produkty, na których zawsze można polegać. Jasne farby do drewna w każdej chwili można łatwo przemalować na inny kolor, dlatego jest to świetna propozycja dla tych, którzy lubią co jakiś czas zmienić styl swojego domu czy tarasu.

Po wybraniu farb do drewna i ich kolorów, czas poświęcić odrobinę czasu na wybranie rodzaju wykończenia farb do malowania drewna. Matowa farba do drewna doskonale komponuje się w nowoczesne wnętrza, nadając im nieco stonowanego charakteru. Dlatego też często jest wykorzystywana w sypialniach czy salonach. Farba do drewna błyszcząca jest nieco bardziej „wyzywająca” i zdecydowanie bardziej przykuwa wzrok, jednak jej umiejętne wykorzystanie może pozytywnie wpłynąć na estetykę wnętrza.

Farby do malowania drewna to emulsje nie tylko do malowania ścian czy mebli. Farba do parkietu to środek, który posiada niesamowite zdolności do odnowienia starej, wyeksploatowanej podłogi z drewna. Dobrym rozwiązaniem będzie użycie transparentnej farby do drewna, która nie przykrywa oryginalnego odcienia drewna, a wręcz je podkreśla. Jeśli chcemy nieco zmienić wygląd parkietu, farba do drewna biała sprawi, że wnętrze będzie wydawać się bardziej stylowe, a nawet optycznie większe.