Prawie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że zadbane dłonie i paznokcie to aspekty, które w znacznym stopniu wpływają na ich wizerunek. Jak jednak sprawić, aby dostarczyć skórze dłoni kompleksową pielęgnację każdego dnia? W końcu nie codziennie mamy okazję odwiedzać kosmetyczkę. Okazuje się, że wszystko skupia się wokół stosowania dobrego kremu do rąk, który odpowiednio je nawilży, a także zapobiegnie wszelkim dolegliwościom.

Wystarczy tylko spojrzeć na to, jak ogromną ilość różnych czynności wykonują nasze dłonie każdego dnia, a z pewnością przekonamy się do tego, że nasze dłonie wymagają odpowiedniej troski o ich kondycję. O to i o wiele więcej zadba dobry krem do rąk! Wszelkiego typu manualne prace, sprzątanie, przy którym mamy ciągle styczność ze środkami chemicznymi oraz codzienne wystawianie dłoni na zmienne warunki atmosferyczne sprawia, że skóra naszych dłoni potrzebuje wsparcia naturalnych procesów regeneracyjnych. Zawsze warto mieć przy sobie swój najlepszy krem do rąk, aby odpowiednio nawilżyć i odżywić dłonie oraz pozostawić na nich warstwę ochronną, a wówczas będą one wyglądały młodo i zdrowo. Jak zatem wybrać dobry krem nawilżający? Co sprawia, że będzie on odpowiedni do codziennej pielęgnacji?

Jaki powinien być dobry krem do rąk zarówno na dzień, jak i na noc?

Krem do rąk – jaki powinien być?

W porównaniu do balsamu, krem do rąk posiada bardziej skondensowaną recepturę. W większości wypadków, w kremach znajdują się bardziej skoncentrowane składniki odżywcze, a dodatkowo posiadają one o wiele gęstszą konsystencję. Sprawia to, że kremy do rąk wchłaniają się trochę dłużej, w przeciwieństwie do balsamów. Musimy jednak mieć na uwadze, że to właśnie dłonie są najbardziej narażone na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne, dlatego właśnie one wymagają szczególnej uwagi i pielęgnacji. Dobry krem do rąk głęboko nawilży naskórek, ale też odpowiednio zabezpieczy go przed wysuszeniem. W konsekwencji, dłonie staną się gładkie i miękkie w dotyku. Co więcej będą pięknie wyglądać z zadbanymi paznokciami.

Kuracja na dzień

Jeśli pragniemy, aby nasze dłonie i paznokcie były odpowiednio zabezpieczone przed podrażnieniami, musimy mieć zawsze pod ręką najlepszy krem nawilżający i nauczyć się nakładać go po każdym umyciu rąk. Warto wyrobić sobie taki nawyk, gdyż dzięki temu nasze dłonie naprawdę odżyją i będą wyglądały bardzo zdrowo. Zdarzają się jednak sytuacje, że stan skóry dłoni będzie wymagał bardzo kompleksowego wsparcia i niezbyt częste nakładanie kremu nie wystarczy.

W takim wypadku, nie zaszkodzi sięgnąć po wysokiej klasy naturalny krem, który będzie posiadać większą ilość odżywczych składników. Może być to chociażby wosk pszczeli, masło shea, ekstrakt ze skrzypu polnego, d-panthenol, lanolina, allantoina, czy też zestaw witamin – A, F i E, które spotkamy m.in. w kremach do rąk Yope.

Okazuje się bowiem, że to właśnie kremy naturalne posiadają nie tylko najlepszy zapach, ale co najważniejsze – skład. Warto przekonać się o tym samemu, a wystarczy przejrzeć oferty renomowanych drogerii internetowych oraz sklepów z kosmetykami naturalnymi, których ostatnimi czasy spotkamy coraz więcej.

Kuracja na noc

Jeśli chcemy wprowadzić dla swoich dłoni pielęgnację bardzo kompleksową, warto pomyśleć też o nocnej kuracji, stosując do tego najlepszy krem nawilżający. Będzie to szczególnie istotne, kiedy mamy do czynienia z okresem jesienno-zimowym, ponieważ to właśnie wtedy warunki atmosferyczne najmocniej oddziałują na naszą skórę. Oprócz kremu, warto pamiętać też o zakładaniu klasycznych bawełnianych rękawiczek.

Najlepiej nałożyć na dłonie dość grubą warstwę kremu zaraz po wieczornej toalecie, po czym nałożyć na nie rękawiczki. Już po jednym takim procesie zauważymy, że stopień ich nawilżenia jest niesamowity. Dłonie zyskają wyjątkową gładkość i będą bardzo dobrze odżywione. Istnieje jeszcze wiele innych metod, które mogą w wydatny sposób odmłodzić wygląd naszej skóry, natomiast wystarczy stosować się do nocnej i dziennej kuracji, aby dostatecznie wesprzeć ją w codziennych trudach.