Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Nietrzymanie moczu u kobiet

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety spotykają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Niektóre z nich mogą być jednak szczególnie uciążliwe. Jednym z takich problemów jest nietrzymanie moczu u kobiet.

Wiele z nas ratuje się odpowiednią bielizną, która ogranicza przesiąkanie, jednak jest to rozwiązanie tylko tymczasowe, które nie usuwa problemu samego w sobie. Dlatego też niezbędna jest wizyta u specjalisty, który pomoże określić przyczynę nietrzymania moczu u kobiety, a co za tym idzie, skuteczną metodę leczenia. Trzeba bowiem pamiętać, że przyczyny tego problemu mogą być różne, stąd też w przypadku różnych kobiet może być potrzebne różnego rodzaju leczenie. Niezależnie jednak od przyczyny, ważne jest wczesne rozpoznanie, dlatego jeśli czujemy, że mamy problem z nietrzymaniem moczu u kobiet, warto jak najszybciej wybrać się do odpowiedniego specjalisty.

Objawami mogą być tutaj szczególnie w początkowej fazie, popuszczanie kilku kropel w momencie pewnego wysiłku, takiego jak chociażby kichnięcie, czy śmiech, a także dźwiganie cięższych rzeczy. Choć wiele kobiet tłumaczy sobie, że to tylko kilka kropel, więc nie dzieje się nic wielkiego, to nie warto bagatelizować tego problemu. Choć nietrzymanie moczu u kobiet zaczyna się najczęściej w taki niewinny sposób, to może doprowadzić do poważnych problemów, dlatego też tak ważne jest jak najszybsze skorzystanie z konsultacji lekarskiej, a następnie odpowiednie leczenie pod okiem specjalisty, który pomoże nam się uwolnić od tego problemu.