Praktyczne informacje o biurze wirtualnym

Biuro wirtualne jest tak naprawdę bardzo nowoczesnym rozwiązaniem, które to polega na zarejestrowaniu firmy pod danym adresem, na przykład korzystając z usług biura jakim jest biuro wirtualne w Warszawie, otrzymujemy adres warszawki. Jest to możliwe bez zbędnego inwestowania w wynajęcie niezmiernie drogiego biurowego lokalu. Czy warto korzystać z takiego rozwiązania?

Ile kosztuje korzystanie z biura wirtualnego?

Oferta biura wirtualnego jest usługą dodatkową, z której mogą korzystać zarówno już firmy istniejące, jak i także osoby czy też firmy, które dopiero co rozpoczynają swoją działalność gospodarczą. Są to jednocześnie osoby, które zamierzają powierzyć księgową obsługę swojej firmy. Oferta firm, które oferują biura wirtualne jest także statystycznie poszerzana. O czym myślimy? Jest to między innymi usługa asysta sekretarska, która to polega na odbiorze wszelkiego rodzaju listów, zawiadamianiu o jej nadejściu czy też na ewidencji korespondencji.

Na pewno osoby wstępnie zainteresowane skorzystaniem z usług biura wirtualnego są zainteresowane przykładowymi cenami za usługi. Mniej więcej ceny są podobne. Od około 49 złotych na miesiąc zapłacimy w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej czy też spółki s.c. Z kolei w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest to koszt około 98 złotych na miesiąc. Czasami można liczyć na dodatkowe rabaty w przypadku zdecydowanie się na pakiety usług. Możemy na przykład połączyć biuro wirtualne z usługami księgowymi. Jak widać ceny miesięcznych abonamentów nie są wcale wygórowane.

Jakimi zaletami wyróżnia się biuro wirtualne?

Jeśli chodzi o biuro wirtualne, to ma ono naprawdę sporo zalet. Pierwszą i jednocześnie najważniejszą jest obniżenie kosztów, które są związane z wynajmem biura oraz także jego eksploatacją. Decydując się na wirtualne biuro Warszawa uzyskujemy warszawski adres siedziby firmy. Jest to kolejna zaleta. Pamiętajmy także, że dzięki biurze wirtualnym jesteśmy w stanie zaoszczędzić masę czasu oraz także mamy zagwarantowane bezpieczeństwo dokumentacji.

Gdy zamierzamy założyć jednoosobową działalność gospodarczą, to możemy także liczyć na pomoc bezpłatną w rejestracji firmy. Z kolei dla spółek handlowego prawa wiele firm przeprowadza odpłatnie procedurę rejestracji spółek w odpowiednim sądzie z wykorzystaniem wzorca umowy. Jak widzimy możemy liczyć na nieocenioną pomoc. Cieszy nas to ogromnie. Czasami mamy świetny pomysł na biznes, ale z robotą papierkową kompletnie sobie nie radzimy. W takiej sytuacji musimy skorzystać z pomocy fachowców. W powyższej sytuacji uzyskujemy dwa w jednym. Z jednej strony mamy możliwość skorzystania z profesjonalnego biura wirtualnego, a z drugiej strony jesteśmy w stanie skorzystać z pomocy fachowców, która na starcie bardzo się przydaje.

Wybór biur wirtualnych mamy naprawdę spory. Jest w czym wybierać. Wybierzmy biuro profesjonalne, na którym się nie zawiedziemy. Koniecznie z profesjonalnym personelem, na który możemy liczyć.