Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Rzeszów

Przemyśl — dlaczego warto kupić tu mieszkanie?

Przemyśl nazywany jest wschodnią bramą Polski. Bezpośrednie sąsiedztwo granicy z Ukrainą decyduje o transgranicznym charakterze miasta, które urzeka ilością zabytków oraz stwarza dobre warunki do życia i pracy dla swoich mieszkańców. Dlaczego warto kupić mieszkanie w Przemyślu?

Położone nad Sanem miasto to jeden z najstarszych polskich grodów. Przemyśl wyróżnia się bogatą historią widoczną w licznych zabytkach oraz doskonałą lokalizacją. Bliskość granicy z Ukrainą sprawia, że miasto stanowi ważny ośrodek wymiany handlowej oraz wzajemnego przenikania się kultury, co jest widoczne w licznych inicjatywach artystycznych. Chętnie inwestują tu również firmy działające na rynkach polskim i ukraińskim. Miasto jest także chętnie odwiedzane przez turystów.

Nowe inwestycje

Położenie Przemyśla oraz liczne walory turystyczne sprawiają, że miasto posiada duży potencjał inwestycyjny. Miasto stale się rozrasta i posiada zróżnicowany rynek nieruchomości. W ofercie znajdują się zarówno mieszkania i domy pochodzące z rynku wtórnego, jak i nowe mieszkania na sprzedaż w Przemyślu pochodzące od deweloperów. Liczne nowe inwestycje sprawiają, że mieszkańcy mogą wybierać wśród lokalizacji oraz dostępnych metraży i układów pomieszczeń.

Niskie ceny mieszkań

Równocześnie w Przemyślu nadal można liczyć na stosunkowo niskie ceny mieszkań. Średnia cena za metr kwadratowy to około 4200 zł, co oznacza, że niemal 70-metrowe mieszkanie można nabyć za cenę poniżej 300 tys. złotych. Równocześnie wartość mieszkań systematycznie rośnie w skali 5% w ciągu roku, dzięki czemu zakup mieszkania w Przemyślu jest równocześnie dobrą inwestycją.

Potencjał turystyczny

Na zainteresowanie mieszkaniami inwestycyjnymi wpływa także potencjał turystyczny miasta. Przemyśl to obowiązkowy przystanek w drodze do Lwowa. Miasto posiada także XIV-wieczny zamek z czasów Kazimierza Wielkiego oraz liczne muzea, jak Muzeum Ziemi Przemyskiej czy Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Stare miasto zachęca klimatycznym rynkiem oraz pięknymi kamienicami. Nieopodal Przemyśla znajduje się także przepiękny pałac w Krasiczynie. Zakup mieszkania pod wynajem krótkoterminowy z pewnością się opłaci.

Niskie koszty życia i dobre zarobki

Obecność licznych, najczęściej międzynarodowych firm zapewnia miejsca pracy oraz możliwość rozwoju zawodowego. Jest tu także mniejsza konkurencja niż większych miastach, jak Rzeszów czy Kraków. Dodatkowym autem są niskie koszty życia oraz bliskość granicy z Ukrainą, gdzie można łatwo nabyć wiele towarów po obniżonych cenach.

Dobra komunikacja

Przemyśl jest także świetnie skomunikowany. Przez miasto przechodzą dwie ważne drogi krajowe. Droga krajowa 28 łączy Przemyśl z przejściem granicznym w Medyce i umożliwia przekroczenie granicy samochodem, dzięki czemu miasto jest ważnym punktem na mapie tranzytowej. Droga nr 77 zapewnia mieszkańcom szybki dojazd do autostrady A4 i dobrą komunikację z takimi miastami, jak Rzeszów, Kraków, Katowice oraz Wrocław.