W jaki sposób wynająć auto w Rzeszowie z niższym depozytem?

Jednym z istotnych etapów wypożyczania samochodu jest blokada depozytu. Bez tej operacji nie możemy rozpocząć wynajmu. Dlaczego to takie istotne? Od czego zależy kwota depozytu i czy istnieje sposób, aby była ona niższa? Odpowiadamy na te pytania w poniższym tekście.

Czym jest depozyt?

Depozyt, czasami nazywany kaucją, to zabezpieczenie wypożyczalni na poczet ewentualnych uszkodzeń, z jakimi może wrócić wynajęty samochód. Aby jego blokada była możliwa, podczas podpisywania umowy musimy mieć ze sobą kartę kredytową, na której znajduje się odpowiednia kwota. Depozyt jest zwalniany, gdy zwracamy samochód i pracownik wypożyczalni nie stwierdził żadnych uszkodzeń czy usterek, których auto wcześniej nie posiadało. Od czego zależy wysokość depozytu? Podstawowym kryterium jest klasa samochodu. Depozyt będzie niższy w wypadku aut miejskich, mniejszych, a wyższy gdy chcemy wypożyczyć pojazd klasy premium czy np. van. W Flex Rent w podstawowym wariancie wysokość depozytu waha się od 2200 do 5500 zł. 

Jak obniżyć depozyt?

Istnieje jednak możliwość obniżenia depozytu, czemu służy specjalna oferta przygotowana przez Flex Rent. Wystarczy, że zdecydujesz się na nią, a w pakiecie otrzymasz m.in. zniesienie udziału własnego. To bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ chroni Twoje finanse (a więc i Twój depozyt) przed odpowiedzialnością pieniężną za szkody wyrządzone w samochodzie. Przy udziale własnym w szkodzie jesteś zobowiązany do częściowego pokrycia szkód. Nasza oferta obejmuje również ochronę elementów samochodu najbardziej narażonych na zniszczenie, czyli opon, lusterek i szyb. Dodatkowo obniżamy wysokość depozytu, co oznacza, że na Twojej karcie kredytowej zablokujemy niższą kwotę. 

Dowiedz się więcej o wypożyczaniu samochodu z niższą kaucją: https://flexrent.pl/blog-post/na-jakich-zasadach-odbywa-sie-wynajem-samochodu-z-nizsza-kaucja/

Wypożyczanie samochodu w Flex Rent - dlaczego warto?

Przylot na obiekt w Jasionce to nie koniec podróży do Rzeszowa. Lotnisko od centrum miasta dzieli kilkanaście kilometrów. To odległość, którą najkorzystniej pokonać samochodem. Jedną z dostępnych opcji jest taksówka, która jednak będzie dość droga, a ponadto nie rozwiąże kwestii kolejnych podróży. W końcu województwo podkarpackie to nie tylko Rzeszów, ale piękny pod względem przyrodniczym i historycznym region. Trudno w tej sytuacji liczyć na komunikację miejską, która wprawdzie z lotniska czy w samym Rzeszowie działa poprawnie, ale już między innymi miastami nie jest komfortowa i trudną ją dopasować do własnych planów. 

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu bez limitu kilometrów, co jest możliwe we Flex Rent. Zarezerwuj auto przez Internet i odbierz je na lotnisku w Jasionce, a następnie ciesz się wolnością i swobodą podróżowania przez wybrany czas. W Flex Rent nie tylko możesz obniżyć wysokość depozytu, ale również wybierać spośród kilkudziesięciu modeli samochodów dostępnych w Rzeszowie. Oferujemy także niezbędne dodatkowe wyposażenie (foteliki, siedziska, GPS), aby komfort jazdy dla Ciebie i Twoich bliskich był jak najwyższy. W Flex Rent doba za wypożyczenie pojazdu kosztuje już od kilkudziesięciu złotych, dzięki czemu jest to najrozsądniejsza opcja dla osób, które przyjeżdżają do Rzeszowa na urlop lub w sprawach biznesowych: https://flexrent.pl