JAK UBIEGAĆ SIĘ O POŻYCZKĘ BIZNESOWĄ

Jeśli zależy Ci na szybkim uzyskaniu pożyczki i usprawnieniu procesu, poniższe kroki są zalecane, aby zapewnić, że pożyczka zostanie zatwierdzona.

Dowiedz się, czego oczekujesz od pożyczki

Zanim jeszcze zaczniesz szukać pożyczki, musisz dowiedzieć się, na co dokładnie planujesz ją wydać. Wiele wniosków kredytowych wymaga podsumowania Twoich zamiarów lub szczegółowego biznesplanu. Musisz także ustalić kwotę, która nie tylko wystarczy na Twoje potrzeby, ale także taką, którą Twoja firma będzie w stanie spłacić w wymaganym czasie. Możesz wybrać dogodny termin spłaty, korzystając z przepływów pieniężnych, aby określić, na co możesz sobie pozwolić, aby płacić miesięcznie.

 Weź pod uwagę historię kredytową Twojej firmy

Biznesowa historia kredytowa istnieje tak samo jak osobista. Jest ona sprawdzana przez kredytodawców, gdy wniosek o pożyczkę jest do nich złożony. Będąc świadomym jej istnienia przez cały okres swojej działalności jako właściciel firmy lub menedżer, masz większe szanse na jej poprawę i uzyskanie zatwierdzenia pożyczki, gdy będziesz jej potrzebował. Jeśli ocena punktowa jest niska, możesz ją poprawić, pokrywając codzienne wydatki służbową kartą kredytową lub płacąc rachunki z wyprzedzeniem.

Przegląd opcji finansowych

Po wykonaniu wcześniejszych kroków z poręczeniem, następnym krokiem jest rozejrzenie się po różnych opcjach finansowych dostępnych dla Ciebie. Nie tylko musisz znaleźć pożyczkodawcę, który może pomieścić żądane warunki spłaty, ale także musisz upewnić się, że oferowana usługa Ci odpowiada; wielu pożyczkodawców ma powolny serwis i czas reakcji, więc upewnij się, że szukasz pożyczkodawcy, który wykazuje dobre umiejętności komunikacyjne od samego początku.

Czas realizacji pożyczki

Czas przetwarzania pożyczek różni się w zależności od instytucji pożyczkowych. Pożyczkodawcy online mają na przykład znacznie krótszy czas realizacji niż banki. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy internetowi mają tendencję do szybkiego składania wniosków i krótszego procesu weryfikacji. Jeśli czas jest dla Ciebie istotnym czynnikiem, przed złożeniem wniosku sprawdź, czy pożyczkodawca jest w stanie Ci pomóc.

Sprawdź, czy Twoja firma się kwalifikuje

Twoja firma musi spełniać wymagania kwalifikacyjne określone przez pożyczkodawcę, zanim zostanie zaakceptowana do udzielenia pożyczki. Wymagania te mogą obejmować od czasu trwania działalności do liczb. Aby nie tracić czasu, upewnij się, że sprawdzasz i spełniasz wymagania pożyczkodawcy przed złożeniem wniosku o pożyczkę.

W razie potrzeby przygotuj biznesplan

Jak wspomniano wcześniej, istnieje możliwość, że pożyczkodawca może wymagać biznes planu jako części procesu aplikacji. Plan ten wymaga dogłębnego opisu wszystkich obszarów operacyjnych Twojej firmy i tego, jak zamierzasz iść naprzód. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają jedynie podsumowania Twoich zamiarów dotyczących wydatków. Upewnij się, że przeprowadzisz badania, aby dowiedzieć się, jak sporządzić biznesplan i co należy uwzględnić przed jego sporządzeniem.

Przygotuj dokumenty

Dokumenty są wymagane przez wszystkich kredytodawców jako część procesu aplikacji o pożyczkę. Dokumentacja zazwyczaj obejmuje takie rzeczy jak zarobki, dowód własności firmy, itp. Upewnij się, że sprawdziłeś wcześniej, co jest wymagane i upewnij się, że masz to wszystko na miejscu, dzięki czemu możesz cieszyć się płynnym procesem.